Czytanie i dyskusja

3. Laboratorium Dramatu

Dziś gościem III Laboratorium Dramatu będzie francuska autorka Nathalie Fillion. „Spirit", surrealistyczną komedię o trzech siostrach, które wprowadzają się do dawnego mieszkania Lenina reżyseruje Aldona Figura, w obsadzie znaleźli się: Magdalena Czerwińska, Agata Góral, Martyna Kowalik, Katarzyna Pośpiech, Agnieszka Roszkowska, Łukasz Lewandowski, Kamil Szklany i Mateusz Weber.

Po czytaniu odbędzie się dyskusja z udziałem autorki, reżyserki, aktorów i gościa specjalnego, dziennikarza i publicysty Edwina Bendyka.

Nathalie Fillion – francuska dramatopisarka, reżyserka i aktorka. Reżyseruje własne teksty. Od 2004 napisała teksty dla teatru: „Alex Legrand" (L'Harmattan), sztuka doceniona przez publiczność i krytyków w Paryżu, „Pling", musical (CDR Lorient), „L'oue" (Actes Sud Papiers) (les Célestins, le Rond-Point, w trasie), „Sacré Printemps"- koncert teatralny (stworzony w Centquatre, w trasie od 2013 r.), „Leçon de Choses" (CDN Saint-Denis, Limoges, Nancy, Théâtre du Nord), „Must go on" spektakl teatru tańca(Montreal, Limoges, La Cartoucherie), „Plus grand que moi" (Théâtre de l'union, La Chartreuse, Avignon Festival 2017). Jej sztuki są tłumaczone na wiele języków i wystawiane za granicą. Jest członkiem grupy Coopérative d'écriture, współpracuje z Théâtre du Nord. W lipcu 2016 roku została odznaczona przez francuskiego Ministra Kultury wyjątkowym odznaczeniem: Orderem Sztuki i Literatury.

Partnerem wydarzenia jest Instytut Francuski. Więcej o wydarzeniu: http://bit.ly/2GPeSMu

Zdjęcia, relacje, szczegółowe informacje o czytaniach pojawiają się tutaj: https://www.facebook.com/laboratorium.dramatu/

Wstęp na czytania jest wolny. W celu rezerwacji miejsc prosimy o kontakt z kasami Teatru Dramatycznego lub Biurem Obsługi Widza: tel. 22 656 68 44, 721 223 372; bilety@teatrdramatyczny.pl

Plan czytań na luty:

5.02 - Nathalie Fillion "Spirit" w tłum. A.Stelmach, reż. Aldona Figura
12.02 - Baptiste Amann "Terytoria. Będziemy gwizdać Marsyliankę" w tłum. A. Stelmach, reż. Justyna Celeda
19.02 - Malina Prześluga "Pustostan", reż. Tatiana Logoida
26.02 - Stanisław Grochowiak "Lęki poranne", reż. Ewa Małecki

Weronika Doboszyńska
Materiał organizatora
5 lutego 2018

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...