Czytanie Różewicza w Polskim

Teatr Polski we Wrocławiu

6 października o godz. 19 na Scenie Kameralnej aktorzy przeczytają "Śmierć w starych dekoracjach" Tadeusza Różewicza.

"Czasem chciałbym sobie oczy podeprzeć zapałkami i czuwać przez całą noc, bo to jest życie".

"Śmierć w starych dekoracjach" Tadeusza Różewicza to wyraz protestu wobec mistyki w życiu oraz mistyki w śmierci. Ostatnia podróż bohatera jest dogłębnym wejrzeniem pod skórę świata. Bohater dostrzega, że Sfinks, na którego spoglądamy, to atrapa, ulepiona z tandetnego, nawarstwianego przez wieki materiału. Tajemnica nie istnieje. I to być może stanowi największy dramat ludzkiego istnienia.

reżyseria - Lucy Sosnowska

czytają: Małgorzata Gorol, Aśka Grochulska (gościnnie), Tomasz Lulek, Andrzej Kłak, Rafał Kronenberger, Michał Mrozek, Andrzej Wilk

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Lucy Sosnowska - studentka IV roku reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, absolwentka rosjoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz socjologii i Public Relations Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, stypendystka Arts Academy w Turku, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Sapere Auso. Współpracowała z rosyjskim teatrem AKHE - spektakl Abduction of Europa, reżyserka monodramu Po schodach, uczestniczka Festiwalu Telpa Daugavpils na Łotwie - reżyserka spektaklu Kobieta w żółtym płaszczu. Asystentka Mai Kleczewskiej (dyplom Babel 2, PWST w Krakowie), Krystiana Lupy (Miasto snu, Narodowy Stary Teatr w Krakowie [próby zostały przerwane]) oraz Michała Borczucha (Zachodnie wybrzeże. Powrót na pustynię, Teatr Polski we Wrocławiu).

(-)
Materiał Teatru
3 października 2014

Książka tygodnia

Bieg po linie
Wydawnictwo MANDO
Maria Malatyńska, Jerzy Stuhr

Trailer tygodnia