Czytanie świata w Radomiu

"Iluzje" - Janusz Łagodziński - Teatr Powszechny w Radmiu

Po przerwie wakacyjnej, 17 października zapraszamy Państwa na kolejne czytanie dramatu w ramach cyklu "Czytanie świata". Zaprezentujemy tekst "Iluzje" - najnowszy dramat znanego rosyjskiego dramaturga Iwana Wyrypajewa.

Czwórka aktorów opowiada w nim historię miłości dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą par. Razem z nimi zastanawiamy się nad istotą miłości, nad jej różnymi aspektami, także tymi, które na co dzień skrywamy wstydliwie i które pozostają w nas jako niespełnione marzenia.

Chyba każdego z nas od czasu do czasu dopadają momenty wątpliwości i powraca dręczące pytanie, czy przypadkiem nasze życie nie byłoby lepsze, gdybyśmy inaczej pokierowali swoim losem, spędzili je z kimś innym… To są, między innymi, tytułowe iluzje. Między innymi, bo równie dobrze iluzją może okazać się idealne, pełne miłości życie.

Jakie konsekwencje może mieć odarcie kogoś z takiego poczucia pod koniec jego - jak się wydawało - szczęśliwego życia, przekonajcie się Państwo, słuchając sztuki Wyrypajewa. Autor w podtytule nazwał tekst przewrotnie - komedią. Będzie zabawnie, ale także dramatycznie i refleksyjnie. Bo Wyrypajew stawia wiele pytań i prowokuje do zastanowienia się nad własnym życiem.

W czytaniu udział wezmą: Karolina Michalik, Patrycja Zywert, Adam Majewski i Wojciech Wachuda.

Janusz Łagodziński
Materiały Teatru
12 października 2011

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...