Czytanie Szekspira przez cały rok

Teatr Mały w Manufakturze

Akcję czytania dzieł Williama Szekspira w 2014 roku proponuje Mariusz Pilawski, dyrektor Teatru Małego w Manufakturze.

Rok 2014 rokiem odwagi, serca i wiary w dobrą stronę życia! Kochani - zaaplikujmy sobie zastrzyk altruizmu i wejdźmy w Nowy Rok 2014 z myślą przewodnią. A co powiecie na akcję: Nie jesteś sam na świecie! Promuj wszystko co ważne, nieprzemijalne, wyjątkowe! Bądź altruistą! Bez założeń wstępnych! Bez posądzania siebie o naiwność! Czyńmy dobro, nie w imię doktryn, religii, filozoficznych prądów! Dajmy sobie nawzajem pozytywną dawkę szacunku i wsparcia! - apeluje dyrektor Teatru Małego Mariusz Pilawski.

Niewielki Teatr Mały w Łodzi pragnie sięgać do źródeł piękna niekwestionowanego. Choćby Szekspir! Od 6 stycznia w Święto Trzech Króli podejmujemy inicjatywę!

Cały rok czytamy dzieła Williama Shakespeare'a.

Zaczniemy od jednej z najwspanialszych komedii - "Wieczoru Trzech Króli".

Moim marzeniem jest raz w miesiącu doprowadzić do spotkania na scenie Teatru Małego w Łodzi w imię propagowania ducha szekspirowskiej - ponadczasowego pytania - myśli : Być albo nie być?

Byłoby miło, gdyby na widowni zasiadł komplet widzów, by przy scenie na poduszkach siedzieli widzowie, którzy nie mogą zapłacić 5 złotych za bilet. To tylko +/- 150 osób, a atmosfera pełnej widowni da posmak tamtych czasów, kiedy w teatrze The Globe w Londynie z zapartym tchem teatralna gawiedź z zapalczywością śledziła kolejną historię utkaną piórem przez wielkiego "stradfordczyka".

Pomóżcie rozpropagować tę inicjatywę! Uwierzmy wspólnie, że szlachetność tych comiesięcznych spotkań może nas ludzi tylko uwznioślić!

Nie sądźmy, że to zbyt pompatyczne! Skoro wielka Metropolitan Opera przyciąga do kin na wspaniałe spotkania z operą, to dlaczego niewielki, mało znany teatr w niełatwym mieście Łodzi nie może podjąć się właśnie takiego wyzwania?

(-)
Materiał Teatru
1 stycznia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...