Dajcie poznać się Marii

"Maria" - André Hübner-Ochodlo - Teatr Nowy w Poznaniu, Teatr Atelier w Sopocie

Ria ma tupet i impet. Ciekawi ją świat, jest czuła i czujna. Ma tyle lat, co nasze milenium – epoka samotności. Chce znaleźć w nim miejsce dla siebie i dziecka, które wkrótce urodzi.

Ria ma tupet i impet. Ciekawi ją świat, jest czuła i czujna. Ma tyle lat, co nasze milenium – epoka samotności. Chce znaleźć w nim miejsce dla siebie i dziecka, które wkrótce urodzi. Czy pomoże jej w tym nowe zajęcie – wirtualne rozmowy z nieznajomymi, którzy tak samo jak ona łakną bliskości? I czy da się przełożyć na język kilobajtów rytm, w którym bije jej serce, w którym bije serce każdego z nas?

Dajcie poznać się Marii. W dzień niestrudzenie biega po ulicach swojego miasta. Nocą z fascynacją bada tajemnice Wszechświata, studiując filmy dokumentalne na YouTubie. Jest dokładnie taka, jak wy: wystraszona i samotna, a jednocześnie nieugięta i pełna nadziei. Wejdźcie w jej świat i odkrywajcie wraz z nią, czym jest człowieczeństwo w XXI wieku. Niech dystans na moment zamieni się we wzajemną uważność i wrażliwość na osobę obok.

Spektakl na wskroś współczesny, który opowiada o najbardziej pierwotnych pragnieniach każdego człowieka: byciu zrozumianym, poszukiwaniu bliskości i chęci spełnienia w szczęśliwym życiu. Bo choć czasy się zmieniają, my zostajemy dokładnie tacy sami.

I wszyscy krążymy od narodzin, przed miłość, aż po śmierć. Z wiarą i nadzieją. Niestrudzenie.

Spektakl współprodukowany z Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu. Najnowsza sztuka wybitnego brytyjskiego autora wzbogacona piosenkami do tekstów Bettiny Wegner nareszcie w Sopocie!

(-)
Materiał Teatru
10 lipca 2021

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...