Dalsze losy wilka...

"Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy" - Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Każdy z nas kojarzy baśń Braci Grimm o Wilku i Trzech Świnkach. Spektakl lalkowy pod tytułem „Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy" jest autorską wariacją aktorów naszego teatru na temat dalszych losów trzech świnek i wilka.

 W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, korzystając przy tym z klasycznych Baśni braci Grimm: „Wilk i lis", „Czerwony Kapturek" oraz „Wilk i siedem koźlątek".

Spektakl dotyka tematyki stereotypów i lęków przed nieznanym, a także brakiem chęci zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów czy kultury. Daje również możliwość poznania sposobów przełamywania własnych barier oraz budowania przyjaznych relacji.

Podczas oglądania spektaklu widz będzie miał okazję zobaczyć aż cztery rodzaje lalek teatralnych oraz kolorowy teatr cieni. Muzyka do spektaklu powstaje na żywo. Wszystko to sprawia, że spektakl jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny, która pozwoli się zakochać w prawdziwym teatrze lalek. Scenariusz powstał w oparciu o klasykę literatury dziecięcej, a dokładniej Baśnie braci Grimm, dzięki którym najmłodszy widz będzie miał okazję zapoznać się w atrakcyjny i wyjątkowy sposób z tą literaturą, a starsi będą mogli powrócić do czasów błogiego dzieciństwa.

Dodatkową atrakcją do spektaklu "Wilki i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy" są warsztaty z tworzenia teatru cieni oraz spotkanie z aktorami tego spektaklu. Zorganizowane grupy zachęcamy do skorzystania z tej oferty.

Mecenas teatru: Lubelski Węgiel „Bogdanka" S. A.

Partnerzy medialni: Polskie Radio Dzieciom, MAIK Agencja Reklamowa

Patroni medialni: Polskie Radio Lublin; Kurier Lubelski, TVP 3 Lublin, Dziennik Wschodni, Radio Centrum, Radio Freee, lubelski.pl, nocowanie.pl, przedszkola.edu.pl, czas dzieci.pl, lubelska.tv.

Partnerzy: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Bilety24.pl, Dom Weselny ARTEMIDA, Woda Mineralna BYSTRA, Lubelski Rynek Hurtowy „Elizówka", Piekarnia Kuźmiuk, Cukiernia Williams, Restauracja Zaścianek Na Szlaku Trzech Kultur, Kwiaciarnia „Grasz w Zielone?"

Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie
Dyrektor Naczelny i Artystyczny – Krzysztof Rzączyński

Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy

Spektakl dla dzieci od 5 lat
Czas trwania: 50 min.
Muzyka na żywo
Tekst: Katarzyna Staniewska

Obsada:
Świnka 1 – Kinga Matusiak-Lasecka
Świnka 2 – Katarzyna Staniewska
Świnka 3 – Natalia Sacharczuk
Typ spod ciemnej gwiazdy – Łukasz Staniewski
Leśniczy – Daniel Lasecki

www.teatrandersena.pl

Agata Will
Teatr Andersena w Lublinie
4 lutego 2021

Książka tygodnia

Trailer tygodnia

Gdziekolwiek - wibracj...
Mariusz Kiljan
Wszędzie na świecie rodzimy się i umi...