"Danuta W" gościnnie w słupskiej filharmonii

Czwarta polska scena do podbicia

To najgłośniejszy spektakl ostatnich miesięcy. Ze względu na doskonałe aktorstwo Krystyny Jandy i niezwykłą historię życia Danuty Wałęsy. Spektakl "Danuta W." będzie można zobaczyć w słupskiej filharmonii w środę, 23 stycznia o godz. 19.00.

Spektakl "Danuta W." [na zdjęciu] powstał na kanwie autobiografii Danuty Wałęsy pt "Marzenia i tajemnice", opracowanej przez Piotra Adamowicza, wydanej w ubiegłym roku. Książka odniosła ogromny sukces w kraju i za granicą. Żona byłego prezydenta Lecha Wałęsy bardzo szczerze opowiada w niej o sobie, swojej rodzinie i swoim udziale w burzliwej historii Polski ostatnich dekad.

Mówi o chwilach wspaniałych, ale też o cenie, którą przyszło za nie zapłacić. Pokazuje, że kiedy jej mąż stawał się legendą Solidarności, ona zmagała się z codziennym, niezwykle trudnym życiem mówi o tym, jak ciężko było jej walczyć o rodzinne szczęście.

O swojej roli w tym spektaklu Janda powiedziała, że jest inna niż wszystkie dotychczas przez nią zagrane. - Nie ma nic wspólnego z rolą biograficzną. Grałam Modrzejewską i Stańczakową, i Marlenę Dietrich. Za każdym razem to były studia dotyczące fizyczności postaci, sposobu myślenia, reagowania. W tym przypadku nie poszłam jednak tą drogą, bo też nie mogłam nią pójść. Opowiadam po prostu historię pani Danuty jako ja, Polka, Krystyna Janda - opowiadała Janda dziennikarzom na jednej z konferencji prasowych.

Słupsk jest czwartym miastem po Gdańsku, Warszawie i Lublinie, w którym będzie wystawiany ten monodram.

Krystynę Jandę w spektaklu "Danuta W." będzie można zobaczyć na scenie słupskiej filharmonii w środę, 23 stycznia 2013 roku o godz. 19. Spektakl trwa 150 minut z przerwą.

Bilety w cenie 140 złotych można dostać w kasie filharmonii przy ul. Jana Pawła II 3 w Słupsku.

Monika Zacharzewska
Głos Pomorza
3 stycznia 2013

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia

Faust
Tobias Kratzer
Nowy "Faust" z Opery Paryskiej 29 lis...