Dariusz Gnatowski nie żyje

Współpracownicy żegnają Dariusza Gnatowskiego. "Coś Ty za numer nam wyciął?"

Aktor związany z krakowskim Teatrem STU, szerokiej publiczności znany z serialu "Świat według Kiepskich", w którym wcielał się w postać Arnolda Boczka, zmarł we wtorek, 20 października w wieku 59 lat.

Wspomnieniem podzielił się scenarzysta i producent, Witold Bereś. Mieli razem rozpocząć kolejną współpracę. Na tragiczne doniesienia o koledze z planu zareagowali też Krzysztof Skiba i Andrzej Grabowski.

Informację o śmierci Dariusza Gnatowskiego potwierdził Marcin Mikos, wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla. - Jest ciężko, kiedy Przyjaciele odchodzą... A to był piękny, dobry Przyjaciel! Wielkiego serca i inteligencji! Żegnam Cię Darku... — stwierdził w mediach społecznościowych Piotr Cyrwus

- Dawno, dawno temu, obiecaliśmy sobie, że coś fajnego wspólnie zrobimy. Sił i czasu starczyło tylko na telewizyjny mini-serial sportowy przed laty pod hasłem "Na rowerze każdy może" czy "Trafić do kosza" (Boże, Twoje, wyrzucane z kieszeni, grepsy o amerykańskim stylu w NBA, kładły nas ze śmiechu). Potem, co rusz kiedy się spotykaliśmy, to planowaliśmy coś nowego - wspomina. - Twoje poczucie humoru dorównywało twej inteligencji, ale niewiele dorównywało twej empatii. Szkoda, krna. - puentuje Bereś.

- Szkoda Boczka. Jak graliśmy z Big Cycem ten numer z serialu na scenie i ja imionami bohaterów filmu przedstawiałem muzyków zespołu to ja zawsze byłem Boczkiem... - stwierdził z kolei Krzysztof Skiba z zespołu Big Cyc, który wykonuje tytułową piosenkę do "Świata według Kiepskich".

Dariusz Gnatowski nie żyje. Kim był?
Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 r. w Rudzie Śląskiej. Ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Zadebiutował rolą Mieczysława Walpurga w "Wariacie i zakonnicy" Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. Był związany z krakowskim Teatrem STU i Teatrem Ludowym w Nowej Hucie.

POLECAMY: Nie tylko Boczek. Najważniejsze role Dariusza Gnatowskiego
Popularność zyskał jako aktor filmowy. Wystąpił m.in. w serialach "Ekstradycja", "Siedlisko", "13 posterunek", "Pierwsza miłość", ale największą popularność przyniosła mu rola Arnolda Boczka – sąsiada głównych bohaterów w "Świecie według Kiepskich".

W 2016 r. został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" oraz honorową odznaką przyznawaną przez prezydenta Krakowa "Honoris Gratia".

(-)
Onet.Kultura
21 października 2020

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia