Debata "Instytucja - gwarant wolności twórczej"

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

21 września o godz. 14 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się debata z udziałem ministra kultury prof. Małgorzaty Omilanowskiej pt. "Instytucja - gwarant wolności twórczej. Idea - praktyka".

Tematem spotkania będzie instytucja jako gwarant wolności twórczej. Teatr publiczny czyli jaki? Czy instytucja jest gwarantem wolności twórczej? Czy teatr artystyczny wymaga specjalnej ochrony? Co zrobić, by teatr nie był politycznym polem "podziału łupów"? Jak ma wyglądać teatr na nowe czasy?

O tym 21 września podczas gdańskiej debaty porozmawiają w Gdańsku wszystkie zainteresowane tematem strony - artyści, organizatorzy, badacze teatru, aktywiści i widzowie. Pytania się mnożą, a dotychczasowe pojęcia i ustalenia wymagają redefinicji. Ideą spotkania jest zebranie jak największej liczby głosów i opinii, które pomogą w stworzeniu optymalnych i możliwych rozwiązań. To spotkanie inicjujące proces, którego finałem ma być powstanie ustawy teatralnej.

Debata, w której weźmie udział minister kultury prof. Małgorzata Omilanowska oraz socjolog prof. Tomasz Szlendak, reżyser Paweł Łysak i krytyk teatralny Jacek Wakar, organizowana jest we współpracy Instytutu Teatralnego Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Europejskiego Centrum Solidarności oraz inicjatywy społecznej Teatr Jest Nasz. Dodatkowe informacje na stronach internetowych organizatorów, na Facebooku i w mediach.

Wstęp wolny.

(-)
Materiał organizatora
15 września 2015

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia