Debata o granicach moralności w polityce

Po "Filoktecie" w Teatrze Polskim we Wrocławiu

Dziś (5 grudnia) po spektaklu "Filoktet" na Scenie Kameralnej odbędzie się prowadzona przez dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego debata "Granice moralności w polityce".

Po prapremierze "Filokteta", anarchistycznego manifestu odmowy, Teatr Polski we Wrocławiu zachęca do dyskusji o granicach moralności w polityce.

Filoktet - buntownik swoje zdecydowane "nie" wobec systemu, wypracowane przez 10 lat, - ma już na zawsze. Właśnie to "nie" staje się jego prawdą, jego definicją. Prawda Odysa jest jednak zupełnie inna. Czy jest możliwe, że tekst napisany prawie 2,5 tysiąca lat temu jest aktualny i brzmi jak współczesny thriller polityczny? Co można poświęcić dla celów politycznych? Czy zdanie Odysa: "Potem będziemy moralni" to współczesna rzeczywistość politycznych układów?

W środę 5 grudnia po spektaklu na Scenie Kameralnej odbędzie się prowadzona przez dyrektora Krzysztofa Mieszkowskiego debata "Granice moralności w polityce".

Udział wezmą: Barbara Zdrojewska PO, prof. Piotr Żuk SLD, prof. Leszek Koczanowicz i dr. hab. Ilias Wrazas. Zapraszamy o godzinie 20:30, wstęp wolny.

(-)
Materiał nadesłany
5 grudnia 2012

Książka tygodnia

Banksy
Wydawnictwo ARKADY
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia