Debata z cyklu "Lobby teatralne"

"Klasyka nieumarła"

Bar Studio zaprasza na trzecią debatę z cyklu "Lobby teatralne", która obędzie się 19 marca 2014 roku o godzinie 19:00 w Barze Studio.

W najbliższym roku możemy spodziewać się czterech głośnych inscenizacji "Dziadów". Po latach dominacji dramaturgii współczesnej, nieraz wystawianej tylko jednokrotnie - w centrum uwagi znów zjawia się klasyka. Nie tylko wystawiana, ale i przepisywana: dramaturdzy tworzą własne wariacje na temat Moliera, Calderona, ale i... Rydla. Skąd to nagłe zainteresowanie? Czy "ci dawni" naprawdę mówią o naszym "dzisiaj"? Ich widma nas doganiają - czy to my do nich uciekamy? Bar Studio zaprasza na kolejna debatę z cyklu "Lobby teatralne", która obędzie się 19 marca 2014 roku o godzinie 19:00 w Barze Studio. Gośćmi Witolda Mrozka będą: Julia Holewińska - dramaturżka, dramatopisarka, laureatka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, autorka przepisań "Życie jest snem" Pedro Calderón de la Barca w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku (prem. 2.03.2013) oraz "Mizantropa" Moliera w Teatrze Polskim w Poznaniu, (prem. 14.02. 2014); prof. Dariusz Kosiński - historyk teatru, autor książki "Teatra polskie. Historie", przewodniczący komisji artystycznej konkursu "Klasyka żywa" oraz Michał Zadara - reżyser, wystawił m.in. "Księdza Marka" (prem. 20.11.2005) i "Odprawę posłów greckich" (prem. 13.01.2007) w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie, "Aktora" Norwida w Teatrze Narodowym (prem. 4.02.2012) i "Dziady" w Teatrze Polskim we Wrocławiu (prem. 15.02.2014).

Cykl spotkań pt.: "Lobby teatralne" zrodził się z potrzeby debaty o współczesnym życiu teatralnym, stawiania trudnych pytań, zderzania różnych stanowisk, wymiany opinii, a także rozmowy o polskiej polityce kulturalnej.

organizator: Bar Studio

partnerzy: Teatr Studio im. S. I Witkiewicza, dwutygodnik.com, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Krytyka Polityczna.

(-)
Materiał organizatora
18 marca 2014

Książka tygodnia

Historia męskości
Wydawnictwo słowo/obraz terytoria Sp. z o.o.
Praca zbiorowa

Trailer tygodnia