Dla każdego coś miłego

Mikołajki w Teatrze -Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu

Teatr im. Kochanowskiego w Radomiu serdecznie zaprasza do spędzenia mikołajkowo-przedświątecznej niedzieli razem z nim. Oprócz zaplanowanych na ten dzień, lubianych przez widzów spektakli "Mayday" (godz. 18.00 - duża scena) i "Mój boski rozwód" (godz. 18.00 - scena kameralna) proponuje zimowo-choinkowe spotkania z literaturą

Maluchy i ich opiekunów w samo południe zapraszeni są na kolejną Bajkową Niedzielę, podczas której Izabela Brejtkop-Frączek oraz Patrycja Zywert czytać będą bajki i wiersze związane z zimą. Tradycyjnie zajrzec bedzie można nieco do "teatralnej kuchni", tym razem także do Biura Obsługi Widzów.

Nieco starszych wielbicieli literatury teatr zaprasza natomiast do wspólnego czytania poezji. Jak zawsze, proponuja uczestnikom rodzinne spotkanie w kameralnej atmosferze małej sceny, przy ciasteczkach i filiżance herbaty. W najbliższą niedzielę Danuta Dolecka razem z Jarosławem Rabendą i Krzysztofem Prałatem czytać będą satyryczne wiersze Mariana Załuckiego. Pojawi się też oczywiście wątek muzyczny.

**Marian Załucki (1920-1979) - poeta, satyryk, pisarz. Dzieciństwo spędził w Lwowie, po wojnie mieszkał w Krakowie gdzie zadebiutował w Teatrze Satyryków, gdzie prezentował swoje wiersze. W latach 1956-67 występował w kabarecie Wagabunda, a od 1962 w teatrach warszawskich Buffo, Syrena oraz kabaretach "U Lopka", "Dudek" i w popularnych programach "Podwieczorek przy mikrofonie", "Poznajmy się", "Zgaduj zgadula". Współpracował z takimi pismami jak "Przekrój", "Szpilki" i "Życie Literackie". Jest także autorem książek dla dzieci, m.in. "Ananasy z naszej klasy".

Organizatorzy obiecują, że w tę mikołajkową niedzielę postarają się szczególnie, aby goście poczuli atmosferę świąt, oderwali się od przyziemnych spraw, zapomnieli o kłopotach i na chwilę (razem z nami) przenieśli się w miejsce poza czasem - do przepełnionej ciepłem krainy łagodności.

(-)
Materiał nadesłany
3 grudnia 2010

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...