Dla kogo Jonaszek i 3000 złotych?

2. Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty

Ostatnie dni naboru do konkursu wokalnego. Przychylność jury, uznanie publiczności, 3000 złotych oraz statuetka Jonaszka z żywicy i mchu. Jest o co powalczyć w II Konkursie Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Na zgłoszenia młodych wykonawców z całego kraju Teatr Muzyczny w Łodzi czeka już tylko do końca marca.

 

Ogłoszony po raz drugi konkurs to propozycja Teatru Muzycznego w Łodzi dla młodych artystów, którzy wiążą swoją przyszłość ze śpiewem. Organizatorzy zapraszają do udziału wyszkolonych aktorów i wokalistów w wieku od 19 do 30 lat. Na mailowe zgłoszenia jest czas do 31 marca 2019 r. Na adres jchs@teatr-muzyczny.lodz.pl oprócz formularzy (do pobrania ze strony www.offpolnocna.com) przesłać należy linki do wideo z nagraniem wykonania dwóch piosenek: dowolnie wybranej oraz utworu autorstwa patrona konkursu – Jonasza Kofty.

Zgłoszenia poddane zostaną wstępnej selekcji. Wybrana grupa uczestników przyjedzie do Łodzi, żeby zmierzyć się w drugim etapie, czyli wystąpić przed jurorami na scenie Teatru Muzycznego.

Przewodzić będzie im Wojciech Kościelniak – uznany reżyser spektakli muzycznych i inscenizator. W gronie oceniających znajdą się też: Konrad Imiela – aktor i reżyser, kompozytor oraz autor tekstów, dyrektor wrocławskiego Capitolu; Zbigniew Macias – solista operowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi; Piotr Kofta – pisarz, syn Jonasza Kofty, Beata Olga Kowalska – utalentowana aktorka i wokalistka; Iwona Konecka – aktorka i reżyserka, publicystka kwartalnika Nietak!t oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca Festiwalu OFF-Północna i konkursu wokalnego.

Jury oceni czyje umiejętności wokalne i interpretacyjne są największe, a trzech laureatów, którzy zdobędą ich uznanie wystąpi 28 kwietnia przed finałowym spektaklem festiwalu OFF-Północna. Przewidziane są też nagrody pieniężne: zwycięzca otrzyma 3 000 złotych, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 000 i 1 000 złotych.

– To dopiero druga edycja, ale fantastyczny odzew ze strony artystów z całego kraju powoduje, że chcemy rozwijać konkurs, budować jego markę i rozpoznawalność – mówi Krzysztof Wawrzyniak.

Sam festiwal, w ramach którego prowadzony jest konkurs odbędzie się w dniach 23-28 kwietnia 2019 roku. Wydarzeniem tym Teatr Muzyczny rozbudowuje swój repertuar o niezależne i niezwykle różnorodne produkcje w wykonaniu grup z całej Polski. W programie tegorocznej edycji, przebiegającej pod hasłem: Silne kobiety, wrażliwi mężczyźni znalazły się spektakle: Kochanie, zabiłam nasze koty według powieści Doroty Masłowskiej w reżyserii Rafała Dziwisza, Tam, gdzie wzrok nie sięga, ukraińskiego teatru NAVPAKY, Hemar. Marchewka – próba generalizacji Teatru Muzycznego w Toruniu oraz recitale Marcina Januszkiewicza, Anety Todorczuk czy Konrada Imieli, a także koncerty, spotkania i warsztaty.

Joanna Karpińska
Materiał organizatora
23 marca 2019
Portrety
Jonasz Kofta

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia