Dla miłośników opery

"Sensuale fusione di voci e colori" w ramach Międzynarodowego Warsztatu Wokalno-Scenicznego

Młodzi śpiewacy różnych narodowości wcielą się w postaci z oper w widowisku "Sensuale fusione di voci e colori". Warsztaty i koncert 10-13 stycznia.

9 stycznia przyjadą do Łodzi studenci Wydziału Wokalnego Konserwatorium Muzycznego (Conservatorio di Musica "Francesco Venezze") w Rovigo we Włoszech. Przez kilka dni (10-13 stycznia) będą uczestniczyć, wspólnie ze studentami Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi, w Międzynarodowych Warsztatach Wokalno-Scenicznych "Opera - Connecting People".

Podczas zajęć warsztatowych młodzi śpiewacy przygotują wspólnie widowisko operowe, które na finał warsztatów zostanie zaprezentowane w Muzeum Miasta Łodzi. Jego program to aż 22 utwory - arie i ansamble z najsłynniejszych oper Mozarta, Rossiniego, Donizettiego, Leoncavalla, Offenbacha, Verdiego, Mascagniego, Delibesa i innych. Opiekę reżyserską nad przedstawieniem objął Andrzej Ferenc, opiekę muzyczną sprawuje Marta Kosielska. Śpiewakom towarzyszyć będą pianiści -studenci łódzkiej Akademii Muzycznej, koncert poprowadzi Paweł Lesiak.

W programie Warsztatów "Opera - Connecting People", poza wieloma godzinami przygotowań do koncertu, zaplanowano również seminarium pt. "Opera - intymne spotkanie śpiewaka z kompozytorem", które poprowadzi prof. Stefano Celeghin z Conservatorio di Musica w Rovigo. Seminarium odbędzie się w poniedziałek 12 stycznia w godz. 9.00-11.00 w Akademii Muzycznej przy al. 1 Maja 4 oraz w godz. 16.00-20.00 w Muzeum Miasta Łodzi przy ul. Ogrodowej 15 i we wtorek 13 stycznia w godz. 9.00-13.15 w Muzeum Miasta Łodzi.

Studenckie Koło Naukowe Miłośników Opery zaprasza podczas Warsztatów na dwie otwarte dyskusje z udziałem gości z Rovigo. Pierwsza zatytułowana "Conosci e ami l'opera polacca - polska opera włoskimi oczami" odbędzie się w sobotę 10 stycznia w godz. 18.00-20.00 w Akademii Muzycznej (al. 1 Maja 4). Druga - we wtorek 13 stycznia w godz. 15.00-16.00 w Muzeum Miasta Łodzi - będzie spotkaniem na temat "Bella vita, bel canto - rozmowa o śpiewie i nie tylko". Na wszystkie wydarzenia w ramach Warsztatów - poza finałowym koncertem - wstęp jest wolny.

Organizatorami Warsztatów i koncertu są: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Conservatorio di Musica "Francesco Venezze" w Rovigo, Fundacja Włosko-Polska InteRe i Muzeum Miasta Łodzi.

Koncert w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi we wtorek 13 stycznia. Koncert rozpocznie się o godz. 19.0

Szczegółowy program koncertu pt. "Sensuale fusione di voci e colori"

13 stycznia 2015 roku, wtorek, godz. 19.00, Muzeum Miasta Łodzi, ul. Ogrodowa 15

Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Muzeum

(-)
Mateirał Organizatora
8 stycznia 2015

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...