Dla niewidomych i słabo widzących

"Punkt widzenia" - reż. Ewa Pilawska - Teatr Powszechny w Łodzi

23 listopada 2016 r. o godz. 14.00 na Małej Scenie Teatru Powszechnego w Łodzi odbędzie się 52. premiera Teatru dla niewidomych i słabo widzących.

Będzie to „Punkt widzenia” – najnowsza (prapremiera była w marcu tego roku w Londynie) sztuka szkockiego pisarza i scenarzysty, Williama Boyda.

Mówi się, że czasem warto wykrzyczeć to, co nas boli, by oczyścić sytuację, wziąć głęboki oddech i spojrzeć na wszystko z dystansem. Ale przecież jedno rzucone w emocjach słowo potrafi ranić jak nóż. Pozornie błaha wymiana zdań na temat obejrzanego filmu staje się dla Meredith i Philipa okazją do wykrzyczenia wszystkiego na temat tego, co psuje się w ich małżeństwie. Szkocki pisarz William Boyd, autor kilkudziesięciu powieści, które zostały przetłumaczone na ponad trzydzieści języków i opublikowane niemal na całym świecie, w kolejnych odsłonach swojej sztuki pokazuje nasze relacje z bliskimi.

Przytaczane w dobrej wierze argumenty ujawniają dawne uprzedzenia, ostre osądy i bolesne prawdy. Jego „Punkt widzenia” – czarna komedia, która swoją premierę miała w marcu 2016 roku – opowiada o tym, że najgłębiej ranią nas najbliżsi. Stawia pytanie o to, czym jest przebaczenie i czy potrafimy wybaczać.

A może tylko idziemy na kompromis?

(-)
Materiał Teatru
23 listopada 2016
Portrety
Ewa Pilawska

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...