Dlaczego nasze ręce i nogi się ruszają?

"Było sobie życie" - reż. Piotr Sieklucki - Teatr Nowy Proxima

W Teatrze Nowym Proxima powstaje spektakl „Było sobie życie", który zostanie zaprezentowany w dwóch w wersjach – dla dzieci i w specjalnej sylwestrowej odsłonie.

W krakowskim spektaklu przewodnikiem po najważniejszych organach i układach będzie charyzmatyczny i lekko ekscentryczny mędrzec, łączący w sobie pasję biologa i dociekliwość filozofa. A w każdym z tych miejsc widzowie spotkają się z ich osobliwymi lokatorami – wytrzymałymi mięśniami, delikatnymi tkankami, opryskliwymi wirusami i grzybami czy z humorzastymi hormonami. Celem spektaklu będzie odpowiedzenie na pytania poważne, wstydliwe, zabawne – dlaczego nasze ręce i nogi się ruszają? Co sprawia, że odróżniamy kwaśny smak od słonego? Dlaczego odbija nam się po jedzeniu? No i czym tak naprawdę są te niewidoczne, a tak bardzo kłopotliwe gazy?

„Było sobie życie" – jedyna okazja, żeby zobaczyć wersję spektaklu dla dorosłych

Zaś w sylwestrową noc zapraszamy wszystkich dorosłych na wyjątkowe wydarzenie – lekcję biologii połączoną z koncertem nietuzinkowego zespołu Wirus Band w którego skład wchodzą: Gazy (śmierdzące), Grzyby (zaraźliwe), Krwinki (pijane), Bakterie i Wirusy (przenoszone drogą różną). Liderem tej grupy jest ekscentryczny, głośny i niepoprawny politycznie podstarzały rockandrollowiec.

To właśnie oni odpowiedzą na pytania, których na co dzień boicie się zadać i przypomną najważniejsze rzeczy z anatomii człowieka. Oczywiście zrobią to we właściwy sobie sposób – będzie wulgarnie, bez cenzury, z dużą dawką humoru i głośną muzyką.

Obsada: Marek Bula, Michał Misza Czorny, Joanna Falkowska, Marta Saciuk-Sędzielarz, Tomasz Schimscheiner, Konrad Stein, Piotr Zwolski
Szczegóły na stronie www.bilety.teatrnowy.com.pl

Karolina Purłan
Materiał Teatru
13 listopada 2019
Portrety
Piotr Sieklucki

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...