Do wspólnego odsłuchu i dyskusji

"Ryt" - reż. Weronika Szczawińska - Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ

Grupa Artystyczna TERAZ POLIŻ ma zaszczyt zaprosić na prapremierę słuchowiska "Ryt" Marty Sokołowskiej w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Zapraszamy do wspólnego odsłuchu i dyskusji!

Spotkajmy się 28 października (niedziela) w warszawskiej Klubojadalni Młodsza Siostra o godzinie 20.00 (ul. Dobra 14/16).
Wydarzenie na facebook: https://www.facebook.com/events/246147716091606/

 Wstęp wolny!

"RYT" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej to opowieść o duchach, traumach przeszłości, i magii, którymi podszyta jest codzienność małego polskiego miasteczka.

Niektóre ziemie skrywają straszne tajemnice. Zamieszkałe są przez duchy duchów, świadków przeszłości snujących się bezradnie, przez nikogo niewysłuchanych. Nie inaczej jest w Miasteczku ze Świdermajerami, które czekają na swoją śmierć. Patrzą Świdermajery na królewnę podróżującą samotnie w celu uratowania królestwa. Patrzą na żydowską praczkę, która za wszelką cenę musi ocalić cud tkaninę – ostatni istniejący dowód makabrycznej zbrodni. Nadzieją dla wszystkich jest rytuał oczyszczenia Miasteczka, ale Miasteczko tak łatwo nie odda swojego sekretu.

tekst: Marta Sokołowska
reżyseria: Weronika Szczawińska
muzyka: Ola Bilińska
wystąpiły: Dorota Glac, Marta Jalowska, Marta Wesołowska, Kamila Worobiej
reżyseria dźwięku: Agnieszka Szczepańczyk

Zrealizowane we współpracy z Teatrem Polskiego Radia

Realizacja słuchowiska "Ryt" to kolejny etap działań w ramach projektu "córy warszawskie #100lat" oraz ciąg dalszy pierwszej odsłony projektu "córy warszawskie - #dziwystołeczne". Wszystkie dotychczas zrealizowane słuchowiska, a także nowe słuchowiska będą dostępne na łamach portalu internetowego NINATEKI pod adresem http://ninateka.pl/filmy?SearchQuery=teraz+poli%C5%BC

Wszystkie 6 zrealizowanych przez TERAZ POLIŻ słuchowisk, w ramach dwóch odsłon cyklu "córy warszawskie": #dziwystołeczne (2017) i #100lat (2018) oraz rejestracje dźwiękowe tegorocznych koncertów znajdą się również na płycie, której wydanie wieńczy "córy warszawskie #100lat". Wyglądajcie płyty pod koniec 2018 roku!

(-)
Materiał Teatru
26 października 2018

Książka tygodnia

Opowiedzieć historię. Polska dramaturgia współczesna po 2006 roku
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
redakcja: Joanna Królikowska i Weronika Żyła

Trailer tygodnia

Przemilczenia
Joanna Marcinkowska
U Joanny Marcinkowskiej nieodzownym e...