Do zobaczenia we wrześniu!

Wakacje w Teatrze Maska to intensywny czas.

Pracujemy nad nowymi spektaklami, na które zapraszamy już od września! A tymczasem sezon teatralny 2017/2018 zamykamy wyjazdem do Japonii. Podczas I Festiwalu Teatrów Lalek w Sapporo zaprezentujemy spektakl „Bambusowa księżniczka" reż. Noriyuki Sawa. Premiera spektaklu otwierała ten sezon teatralny, przygotowanie przedstawienia zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Podczas wakacji trwają również prace remontowe. Dzięki 130 000 zł przyznanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego kultury trwa przebudowa i remont pomieszczeń magazynowych na garderoby aktorskie. Projekt pod nazwą „Modernizacja infrastruktury Teatru Maska – stworzenie garderób" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Infrastruktura Kultury. W pracowni plastycznej również rozpoczęliśmy prace nad scenografią do nowych spektakli. Projekty stworzyli Magdalena Gajewska („Zemsta") i Marta Zając („Dokąd pędzisz, koniku").

Zespół aktorski wyjątkowo wcześnie powróci z wakacyjnych wojaży, bo już od 6 sierpnia rozpoczną próby do spektaklu „Zemsta" w reż. Pawła Aignera, którego premiera odbędzie się 26 września i otworzy 8. edycję Festiwalu „Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor", która potrwa do 30 września. W październiku zapraszamy na drugą premierę nowego sezonu „Dokąd pędzisz, koniku" w reż. Jacka Popławskiego. Poetycka opowieść o wolności, prawdzie i przyjaźni. Historia dla widza w każdym wieku, która w mądry sposób rozwija wrażliwość i wyobraźnię. W nowym sezonie w repertuarze znajdą się spektakle sceny dla najnaja, czyli dla naszych najmłodszych widzów „Statek Noego" i „Czasoodkrywanie".

W reperturze dla dzieci pojawią się premiery ostatniego sezonu „O mniejszych braciszkach św. Franciszka" i „Zorro", jak również spektakle dobrze znane naszym Widzom „Calineczka" i „Najmniejszy samolot na świecie". Repertuar sceny dla dorosłych to wspomniana premiera sezonu spektakl „Zemsta" i „Romeo i Julia".

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej www.teatrmaska.pl i profilu na Facebooku, gdzie informujemy o aktualnościach.

Do zobaczenia we wrześniu!

(-)
Materiał Teatru
28 lipca 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Tamara Łempicka. Sztuka i skandal
Wydawnictwo Marginesy
Laura Claridge

Trailer tygodnia

Artyści w spocie przec...
Andrzej Seweryn, Magdalena Boczarska,...