Dobry sprzedawca jak aktor w teatrze

"Tajemniczy klient" - reż. Igor Gorzkowski - Teatr Soho

Teatr Soho zaprasza na premierę "Tajemniczy klient" w reż. Igora Gorzkowskiego.

Dobry sprzedawca powinien być jak aktor w najlepszym teatrze - twierdzi Mary Portas, brytyjska gwiazda telewizyjna i guru handlu detalicznego. Podobnego zdania jest Wesoły (Sławomir Pacek), bohater spektaklu "Tajemniczy klient" Igora Gorzkowskiego. Mężczyzna specjalizuje się w testowaniu jakości obsługi w branży usługowo-handlowej. Rzadko się zdarza, aby Wesoły napotkał na swojej drodze równego sobie przeciwnika. Jego codzienność to kontakt ze znudzoną panią w sklepie obuwniczym, która nie ma zamiaru pomóc klientowi w wyciągnięciu pudełka z jego rozmiarem. Z doradcą bankowym pochłoniętym rozmową z kolegą, podczas gdy kolejka petentów przestępuje z nogi na nogę. Z instruktorem fitness, który nie zwraca uwagi na podopiecznych, bo w trakcie zajęć flirtuje z jedną z uczestniczek. Z fotografem, który zamiast zadbać o to żebyśmy ładnie wyszli na zdjęciu paraliżuje nas swoją arogancją.

W spektaklu Gorzkowskiego tajemniczy klient to człowiek "z misją". Zdaniem Wesołego bycie zawodowym testerem to nie tylko praca ale także styl życia. Jednak cena jaką mężczyzna płaci za swoje przekonania bywa wysoka. Jego działania nie znajdują uznania w oczach społeczeństwa. Tajemniczy klient, nie rzadko nazywany tajniakiem, szpiclem albo mieszaczem, narażony jest na wyobcowanie i niezrozumienie. A przecież wykonuje swoją pracę za cenę wyrzeczenia się życia osobistego.

W spektaklu obok Sławomira Packa (Teatr Powszechny) zobaczymy Joannę Osydę (Teatr Powszechny), Annę Gajewską, Wiktora Korzeniewskiego i Bartosza Mazura.

(-)
Materiał Teatru
25 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia