Don Żuan na wakacjach

"Wakacje Don Żuana" - reż. Anna Polony - Gliwicki Teatr Muzyczny

Don Żuan udał się na wakacje, które spędzi w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Tam właśnie trwają próby do musicalu "Wakacje Don Żuna" opartego na dwóch słynnych dziełach Moliera: "Mieszczanin szlachcicem" i "Don Juan". Premiera wczesną wiosną.

Co powstało z połączenia tych dwóch opowieści? Całkiem nowa, choć stara historia. W Teatrze "Nowy Świat", który stoi na krawędzi bankructwa, powstaje spektakl "Wakacje Don Żuana". Dyrektor Gabarini powierza główną rolę amatorowi, właścicielowi fabryki gwoździ - Prezesowi Karolowi, który daje pół miliona na premierę musicalu pod warunkiem zagrania w nim głównej roli. Czeka go jednak niełatwe zadanie: musi poradzić sobie z jednej strony z niesforną bracią teatralną - inspicjentami, choreografami, korepetytorami, reżyserami - zaś z drugiej z własną rodzinką, podejrzliwie spoglądającą na kaprysy Karola, które mogą skończyć się bankructwem dającego im utrzymanie przedsiębiorstwa.

Scenariusz spektaklu stworzył Krzysztof Korwin Piotrowski, reżyserii podjęła się Anna Polony, muzykę napisał Marek Kuczyński, a teksty piosenek są autorstwa Michała Rusinka. Do tego jeszcze zespół gliwickiego teatru (m.in. Wioletta Białk, Anita Maszczyk i Michał Musioł) i oczywiście błyskotliwy humor samego Moliera. Taka "mieszanka" to wystarczająca rekomendacja czekających nas wrażeń artystycznych. Efekt poznamy 23 marca.

Już teraz można rezerwować i kupować bilety na "Wakacje Don Żuana"
"Don Żuan na wakacjach w Gliwicach"

isz
www.kulturaonline.pl
14 stycznia 2012

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia