Dotknij teatru-ostatnie wydarzenia artystyczne

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

4 i 6 kwietnia zapraszamy do Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu wszystkich tych, którzy jeszcze „nie dotknęli” teatru w ramach V ogólnopolskiej akcji Dotknij teatru – przygotowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

4 kwietnia o godz. 16.00 na Małej Scenie odbędzie się zainscenizowane czytanie współczesnego dramatu Dziób w dziób M. Prześlugi w reż. Marleny Jasińskiej-Denst. Historia mocarnej bandy gołębi i małego wróbla Przemka, który pragnie do niej dołączyć,
a przy okazji rozwikłać tajemnicę dziwnego zniknięcia gołębia Janusza zaintrygowała do postawienia kluczowych pytań: Czy możliwa jest przyjaźń pomiędzy dwoma gatunkami, a zarazem różnymi subkulturami? Czy odwaga i honor wystarczą, aby grupa zaakceptowała „odmieńca"? Niezwykle zabawny tekst, gdzie wulgarny język ulicy został zręcznie przełożony na „ptasi", a rysunki postaci nakreślone z dużą dawką humoru.

6 kwietnia o godz. 12.30 będzie można zobaczyć najnowszy spektakl Władca Skarpetek w reż. Jacka Timingeriu. Niezwykłe przygody Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu, to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku.

To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu.

Marlena Jasińska-Denst
Materiał Teatru
1 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Utalentowani jak Nardelli
Sekcja Krytyków Teatralnych ZASP
red.: Anita Nowak, Krystyna Piaseczna, Piotr Rudzki

Trailer tygodnia