Dramat inspirowany Miłoszem

"Koncert na rożek, bęben..." - reż. P. Aigner - Białostocki Ośrodek Kultury

W związku z obchodami Roku Czesława Miłosza Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl "Koncert na rożek, bęben i violę" - na podstawie dramatu Jarosława Jakubowskiego inspirowanego życiem i twórczością Czesława Miłosza, w wykonaniu Grupy Coincidentia i Burakura

Odgłos uchylanego wieka trumny, snop wpadającego do środka, przez powiększającą się szparę, światła - zbyt silny, aby dostrzec w pierwszym momencie, do kogo należą głosy osób stojących nad grobem. Twarze powoli nabierają wyraźnych kształtów, stają się znajome, mówią o zrealizowanym przeznaczeniu i spełnionym losie, o obronie godności i wolności, o wielkiej stracie i poszarzałym świecie, o twórczości, która daje siłę, by trwać, i o tej samej twórczości, która ma szydzić z Polaków i katolicyzmu... Głos poety, którego żegnają, wkomponowuje się w zmieniające się krajobrazy, zbudowane z wizualizowanych skojarzeń przewijających się przez scenę postaci. Jest to scena wielowymiarowa, na współrealna, na współ wirtualna. Scena, na której człowiek i ruchome, wirtualne obrazy przenikają się w przestrzeni pomiędzy światem materialnym a metafizycznym... w takt muzyki na żywo wykonywanej przez trio bez rożka, bez bębna i bez violi. 

Premiera: 30.06.2011 – Kino Forum, Godz. 19.00

Próba otwarta: 29.06.2011, godz. 19.00 (wstęp wolny)

Spektakl zrealizowano z budżetu Miasta Białystok.

Utwór dramatyczny, na podstawie którego powstał spektakl, został wyłoniony w ogólnopolskim konkursie dramaturgicznym zrealizowanym w pierwszym kwartale tego roku w związku z obchodami Roku Czesława Miłosza.

(-)
Materiały Organizatorów
17 czerwca 2011
Portrety
Paweł Aigner

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...