Dramat Masłowskiej w Dialogu

"Między nami..." - reż. K. Kuczewska-Chudzikiewicz - Teatr Propozycji Dialog

W dniu dzisiejszym na deskach Teatru Propozycji Dialog w Koszalinie, będzie można zobaczyć spektakl "Między nami dobrze jest" w reż. Krystyny Kuczewskiej-Chudzikiewicz.

To druga sztuka teatralna, którą napisała Dorota Masłowska. Po raz pierwszy opublikowana została w 2008 roku. Rok później tekst ten otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike. Tytuł sztuki jest ironiczny zarówno wtedy, gdy zna się treść sztuki, jak i gdy identyfikuje się pochodzenie samej frazy, wziętej z traktującej o gwałcie piosenki punkowego zespołu Siekiera.

To sztuka o słowach, o konfrontacji różnych języków, wszystkich tak samo bezradnych w opisywaniu świata. Tak o spektaklu mówi sama autorka: "Zderzyłam pokolenia: języki, sposoby myślenia, funkcjonowania, inne codzienności, żeby wydobyć ten zgrzyt, ten brak czegoś takiego jak "statystyczny Polak", brak platformy, na której to by się wszystko spotykało i moglibyśmy powiedzieć "my"."

Spektakl będzie można zobaczyć 12 stycznia o godz. 19 w Dialogu przy ul. Grodzkiej 3 w Koszalinie. Czas trwania to około 120 minut. Wstęp wolny za okazaniem "karty widza" (do odbioru w biurze Teatru).

(asia)
Głos Koszaliński
12 stycznia 2012

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia