Dramat trzech kobiet

"Nord-Ost" - reż. Adam Nalepa - Fundacja Teatru BOTO

22 listopada o godz. 20 w Teatrze w Oknie odbędzie się spektakl Fundacji Teatru Boto pt. "Nord-Ost" w reżyserii Adama Nalepy.

23 października 2002 moskiewski teatr na Dubrowce, w trakcie przedstawienia musicalu "Nord-Ost", opanowali czeczeńscy bojownicy. Ponad 800 widzów przetrzymywali pod bronią przez 57 godzin. Trzeciego dnia oblężenia rosyjskie siły specjalne przeprowadziły szturm na teatr z użyciem tajemniczego gazu. Zginęli terroryści, a także 129 zakładników.

Sztuka Buchsteinera zestawia dramat trzech kobiet: młodej Czeczenki - bojowniczki, łotewskiej lekarki z karetki pogotowia stacjonującej przy teatrze i mieszkanki Moskwy, która wraz z mężem i córką wybrała się tego feralnego wieczoru na przedstawienie. Wszystkie uczestniczą w tragicznym zdarzeniu, choć każda znajduje się po innej stronie tej specyficznej "barykady"; każdej dane jest doświadczanie ekstremalnych stanów: strachu, desperacji, rozpaczy, bezsilności, odwagi... Równolegle zapisane monologi Zury, Tamary i Olgi składają się na poruszającą opowieść o dramacie, jaki sprowadza na ludzi terroryzm: okrutna, dwuznaczna wojna - pułapka naszych czasów.

Grają: Justyna Bartoszewicz, Magdalena Boć, Sylwia Góra-Weber.

Bilety: 15/25zł

(-)
Materiał Teatru
20 listopada 2013

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...