Dramatorium i Noc GROZY w Barakah

Teatr BARAKAH w Krakowie

15 czerwca w Teatrze BARAKAH to spotkanie z "Podwyżką", czyli miodem na serca i portfele - w ramach Dramatorium, na otwarte czytania sceniczne zapraszają Georges Perc i Anna Wyrwik.

A na noc krakowskich teatrów, 16 czerwca, najlepiej wybrać się w rejs statkiem do krainy wampirów. Teatr BARAKAH zaprasza na przeżycia dla każdego teatromana i teatrofila niezwykłe. O 21.00 będzie można zobaczyć "Statek dla lalek" - spektakl muzyczny oparty na dramacie serbskiej pisarki, Mileny Marković, który polską prapremierę miał właśnie w BARAKAH. Bohaterka, niczym Alicja z Krainy Czarów, co chwilę wpada w świat bajki. Opowieści, które stają się jej udziałem, pozbawione są dobrych wróżek i happy end\'ów. Dziewczyna spotyka Siedmiu Krasnoludków, Rodzinę Niedźwiadków, Jasia i Małgosię, a ci prowadzą ją przez kolejne etapy brutalnej szkoły życia. Spektakl wzrusza i bawi jednocześnie.

Ze świata grozy życia czas na przeskok do emocji spod znaku filmowego horroru. O 24.00 zespół Cinema Pardiso i Teatr BARAKAH zaserwują wydarzenie na tę porę najodpowiedniejsze - spotkanie z Drakulą. "Nosferatu - symfonia grozy" to multimedialna projekcja kultowego filmu niemego z 1922 roku. Ale nie oczekujcie jedynie ciszy wzbogaconej monotonnym szumem projektora "Nosferatu" w BARAKAH to feeria dźwięków - Piotr L. Lewicki oraz Andrzej Sqvar Skwarek użyją między innymi akordeonu, gitary, perkusji, a nawet wiolonczeli i wszechobecnych syntezatorów by przenieść w inny wymiar rzeczywistości. Wisienką na wampirycznym torcie będzie dubbing Kajetana Wolniewicza. "Nosferatu" będzie można zobaczyć także 17 czerwca o 22.00.

Wszystkie wydarzenia odbędą się w siedzibie Teatru BARAKAH, na ul. Szerokiej 6 w Krakowie. Wstęp na Dramatorium oraz w Noc Teatrów WOLNY! Konieczna uprzednia rezerwacja miejsc: rezerwacje@teatrbarakah.com lub przez stronę teatru: www.teatrbarakah.com. "Nosferatu" 17 czerwca jest biletowane, cena 20/25 zł.

To trzeba zobaczyć!

***

"NOSFERATU - SYMFONIA GROZY"

reżyseria: F.W. Murnaua

oprawa muzyczna: zespół CINEMA PARADISO w składzie

 Andrzej Sqvar Skwarek- Wiolonczela, euphonium, instr. perkusyjne

 Piotr L. Lewicki- instrumenty elektroniczne, akordeon, gitara, instr. perkusyjne

dubbing: Kajetan Wolniewicz

premiera: 11 maja 2012 roku w Teatrze BARAKAH

(-)
Materiały Teatru
12 czerwca 2012

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...