Dramatorium z akcentem rosyjskim

Opowiadania Wiktora Pielewina w krakowskim Teatrze Barakah

W Kolejnym Dramatorium Teatru Barakah - Opowiadania Wiktora Pielewina. Poniedziałek 21 stycznia, godz. 20

"Znajdując się w dupie, możesz zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze, postarać się zrozumieć dlaczego w niej jesteś. Po drugie, wyleźć stamtąd. Błąd poszczególnych jednostek i całych narodów polega na tym, że myślą, iż te dwie czynności są jakoś ze sobą związane. A nie są. I wyleźć z dupy jest o wiele łatwiej, niż zrozumieć, dlaczego się w niej znajdujesz.(...) Wyleźć z dupy trzeba tylko jeden raz, i potem można o niej zapomnieć. A żeby zrozumieć, dlaczego się w niej znajdujesz, potrzebne jest całe życie. Które w niej spędzisz."

WIKTOR PIELEWIN - opowiadania

Science-fiction, popkultura, mistycyzm absolwent Moskiewskiego Instytutu Energetycznego (specjalność: elektromechanik), prozaik rosyjski, jako dziecko wakacje spędzał w moskiewskiej bazie wojskowej, nosi modne okulary, nie udziela wywiadów, zamieszcza swe teksty w Internecie, twórca słynnej już "Generacji P".

Czytać będą:

Anna Piróg

Barbara Szałapak

Michał Kościuk

Franciszek Muła

***

Szanowni Państwo,

W każdy kolejny poniedziałek po raz kolejny radośnie zaskakuje nas liczba przybyłych na Dramatorium widzów. W każdy kolejny poniedziałek po raz kolejny radośnie dostawiamy krzesła.

Z tym większym zapałem i energią przygotowujemy kolejne Dramatoria. I choć spotkanie z Państwem samo w sobie jest przecież nagrodą, to jednak musimy zadbać o kawior i szampana dla aktorów i organizatorów. Bo wiedzą Państwo, jak to jest. Emil Zola powiedział kiedyś, że pieniądz wyzwolił pisarza, pieniądz stworzył literaturę nowoczesną, dzięki posiadaniu pieniądza pisarz uniezależnił się od mecenatu i, najzwyczajniej w świecie, mógł pisać i robić, co chce. Byśmy dalej mogli czytać i robić, co chcemy na tych naszych Dramatoriach wprowadzamy opłatę za bilet w wysokości 5 złotych. Uprzejmie prosimy o kupowanie biletów na Dramatorium. Dramatorium nie wymaga od Państwa rezerwacji.

Wielkie dzięki!

Teatr BARAKAH

(-)
Materiał Teatru
16 stycznia 2013

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...