Dramatorium z ksiażką

W poniedziałkowym Dramatorium, 22 września, czytanie fragmentów książki "Gry losowe" oraz spotkanie z autorką - Joanną Dziwak

"Debiutancka powieść (?) Joanny Dziwak karmi się aluzją, przekrzywieniem, parodią, remiksem. Snując się od Nowego Jorku do Las Vegas i od Starbunia do festiwalu w Kołobrzegu, szkicowane grubymi kreskami postacie żyją w świecie zmemowanym, zlinkowanym, zalajkowanym i zhejtowanym, świecie z prefabrykatów, wykorzystującym podsłuchane i podczytane tekstowe wzorce - od Masłowskiej po Coelho. Nie jest to manifest pokoleniowy, nie jest to obnażanie duszy. To uncreative writing, celny rzut oka na czasy, kiedy do przymrużania oka podchodzi się z przymrużeniem oka." Tak jest napisane na stronie Wydawnictwa Ha!Art, we współpracy z którym Teatr BARAKAH po raz kolejny organizuje Dramatorium i spotkanie z pisarzem.

Joanna Dziwak - urodzona w 1986 roku w Puławach. Autorka książki ze smutnymi wierszami o dorastaniu "sturm&drang" oraz twórczyni facebookowej strony Hipsterski maoizm. Mieszka w Krakowie. W bezpośrednim kontakcie bardzo skromna, w tekstach bardzo cięta.

Nazwą Dramatorium można opatrzyć okładkę alternatywnego portfolio Teatru BARAKAH - zbioru zawierającego wszystko to, co dzieje się w teatrze, a nie jest spektaklem. W ramach projektu Dramatorium odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z... Dramatorium jest tym, czym Teatr BARAKAH może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

***

Data: 22.09.2014., poniedziałek, 20:00

Miejsce: Paulińska 28

Obsada:

Aleksandra Konior, Małgorzata Zawadzka, Filip Bochenek, Szymon Grzybek, Mateusz Kwiecień

prowadzenie: Anna Wyrwik

Bilety: 7 zł, rezerwacje@teatrbarakah.com, 887-229-827

(-)
Materiał Organizatora
20 września 2014

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia

Napój miłosny
Jitka Stokalska
Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza ...