Druga odsłona siły kobiecości

2. edycja Kobiecych weekendów

Kobiece weekendy ze spektaklem "DOLNE PARTIE - musical intymny". Duet artystyczny ME/ST (Magdalena Engelmajer i Szymon Turkiewicz) oraz SCENA WSPÓŁCZESNA zapraszają na "DRUGĄ ODSŁONĘ SIŁY KOBIECOŚCI"

Już po raz drugi wciągamy naszych widzów w ponad dwugodzinną grę, zamkniętą w murach Starej Prochowni. Odkrywamy nowe, nieznane miejsca tego niezwykłego budynku, a wszystko oczywiście kręcić się będzie wokół tematyki kobiecej. Formuła II edycji Kobiecych Weekendów pozostaje taka sama: na dwie godziny przed spektaklem prezentujemy działania artystyczne, których zwieńczeniem jest spektakl „Dolne Partie – musical intymny”.  Tym razem program zapowiada się jeszcze bardziej interesująco.

Poszczególne punkty, to:
1. MOJE ZEWNĘTRZE
Po wejściu do budynku goście będą mogli skorzystać z atelier fotograficznego, gdzie fotografka Aleksandra Pawelec uchwyci  „zewnętrze” uczestników.
2. EKSPRESJA TANECZNA
Małe pomieszczenie gdzie specjalnie dla 6 osobowej grupy gości, przy akompaniamencie afrykańskich rytmów zatańczy zawodowa tancerka. Uwalniając poprzez taniec kobiecą siłę.
3. TRZY ODSŁONY KOBIECOŚCI
To trzy wystawy plastyczne i fotograficzne. Trzy nie znające się artystki Szymanowska, Agnieszka Bąk i Patrycja Ścisłowska, przedstawią swój obraz kobiety – jej „wnętrza i zewnętrza”.
4. WARSZTATY ASERTYWNOŚCI
Poprowadzi Justyna Kucharska, psycholożka: „Bardzo skrócona próbka treningu, którą zaprezentuję, rozpocznie się wstępem teoretycznym. Przeprowadzimy krótkie ćwiczenie w podgrupach, podczas którego uczestnicy będą mogli przyjrzeć się schematom myślenia, które nie pozwalają im zachowywać się asertywnie.
Następnie przeprowadzę wizualizację, podczas której uczestnicy będą mieli okazję aby mentalnie zmierzyć się z jakimś swoim problemem dotyczącym asertywności”.
5. TWOJE WNĘTRZE
Proponowane przez Joanne Trukawkę i Aleksandrę Frontczak interaktywne stanowisko pozwoli uczestnikom, być twórcą obrazu własnego wnętrza. "Poprzez wydzieraną zabawę odkryjesz, co dla Ciebie jest ważne. Masz szansę zaskoczyć samego siebie."
6. DOLNE PARTIE – musical intymny”  – spektakl teatralny
To pełna ciepła i humoru opowieść o tym, co istotne dla każdej kobiety. To czas na  rozsmakowanie się w kobiecości, wejście do krainy intymności, do której zapraszają cztery odważne aktorki.
Reżyseria, tekst, muzyka: Szymon Turkiewicz
Występują Magdalena Engelmajer, Dagmara Bąk, Anna Maria Guzik, Monika Pęconek

Tym razem KOBIECY WEEKEND będzie próbą zderzenia „zewnętrza” i „wnętrza” kobiet.
Proponujemy połamanie schematów, które ograniczają myślenie o kobietach, ich możliwościach, potrzebach i życiowych rolach, które odgrywają w naszym społeczeństwie.
Zajmiemy się tym, co widoczne i tym, co ukryte głęboko w człowieku.
Oczywiście nie obejdzie się bez gry, która zakończy się losowaniem nagród, zaspokajających  potrzeby „zewnętrza” a po spektaklu zapraszamy na lampkę wina, przy którym wnętrze staje się bardziej widoczne.

23 i 24 września od godziny 18:00 zapraszamy na SCENĘ WSPÓŁCZESNĄ do budynku Starej Prochowni przy ulicy Boleść 2 w Warszawie.

(-)
Materiały Teatru
22 września 2010

Książka tygodnia

Niebieska Księga z Nebo
Wydawnictwo Pauza w Warszawie
Manon Steffan Ros

Trailer tygodnia