Drugi znakomity występ Wierszalina w Indiach

"Dziady - Noc druga" - reż. Piotr Tomaszuk - Teatr Wierszalin w Supraślu

Po występach w New Dehli w ramach 8. Olimpiady Teatralnej Wierszalin zagrał w Tagore Theatre, Chandigarh. Ciekawostką jest, że miasto powstało prawie od podstaw m.in według projektów wybitnego polskiego architekta Macieja Nowickiego.


Publiczność indyjska kilkakrotnie przerywała przedstawienie „Dziady - Noc Druga" gromkimi brawami, m.in. po „Wielkiej Improwizacji" Rafała Gąsowskiego, który, jak podaje Tribune India, rolę Konrada odegrał perfekcyjnie. Artyści Wierszalina otrzymali owacje na stojąco, a Dyrektor Teatru Tagore i profesorzy Chandigarh Sangeet Natak Akademi stwierdzili, że było to najwspanialsze przedstawienie w ich życiu.

Olimpiada Teatralna, której tegoroczna edycja odbywa się w Indiach, prezentuje około 450 przedstawień i 1000 imprez towarzyszących łącznie w 17 miastach. Jak informuje Komitet Olimpijski, występuje na niej 25 tysięcy artystów z całego świata. Prezentacje olimpijskie odbywają się pod patronatem prezydenta Indii Sri Ram Nath Kovidy i premiera Sri Narenda Modi ‪od 17 lutego do 8 kwietnia‬. Mottem przewodnim igrzysk jest „Flag of Frienship", a przyświeca im filozofia Vasudevy Kutumbakama: „this world is one family".

Po powrocie z Olimpiady Teatralnej w Indiach Wierszalin wystąpi na 43. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych „Klasyka Polska", gdzie ‪5 kwietnia‬ również zaprezentuje spektakl „Dziady - Noc Druga" w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Nicole Mima
Materiał Teatru
31 marca 2018
Portrety
Tomaszuk Piotr

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia

WIELKIE GORĄCE SZYBKIE...
Zapowiedź reżysera.
W jaki sposób powstał wszechświat i c...