Dulska rządzi!

"Moralność pani Dulskiej" - reż. Bogusław Semotiuk - Teatr Powszechny w Radomiu

Od kilku tygodni trwają próby do naszej najnowszej premiery - "Moralności pani Dulskiej", na którą zaprosimy Państwa już 19 maja. Spektakl reżyseruje Bogusław Semotiuk - twórca o bogatym dorobku reżyserskim, aktorskim i pedagogicznym (od wielu lat jest wykładowcą w łódzkiej "Filmówce"). W tytułowej roli zobaczymy Izabelę Brejtkop.

Intrygę sztuki większość z nas dobrze zna. Aniela Dulska, majętna właścicielka kamienicy, z zapamiętaniem godnym lepszej sprawy tyranizuje otoczenie. Tłamsi rodzinę, gnębi lokatorów. Jest mistrzynią hipokryzji, królową kołtunerii. Obłuda i chorobliwa chciwość wyznaczają sposób jej codziennego zachowania i narzucają metody rozwiązywania wszelkich domowych problemów. „Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział" - to jej najważniejsze życiowe credo. Nie lubimy Dulskiej, bo Dulska nie daje się lubić... Jest antypatyczna, odpychająca. Drażni, irytuje, wkurza. Częściej jednak niepokoi, bo... w dziwny sposób odnajdujemy w niej bardzo znajome rysy. Przypomina nam o rzeczach, o których wolelibyśmy nie pamiętać...

Ile Dulskiej jest w każdym z nas?

Nasza rzeczywistość wciąż dostarcza nowych kluczy do interpretacji tego tekstu. Świetna komedia Zapolskiej, z kunsztownie zindywidualizowanymi językowo postaciami, zręczną, perfekcyjnie przeprowadzoną analizą psychologiczną, dowcipnym, celnym dialogiem nie poddaje się upływowi czasu.

Zapraszamy Państwa na genialną, błyskotliwą i absolutnie ponadczasową komedię, która bawi, przerażając jednocześnie...

Premiera: 19 maja 2012 godz. 19.00 - duża scena

(-)
Materiały Teatru
24 kwietnia 2012

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...