Dwa bilety w cenie jednego

"Macabra dolorosa " - reż. Paweł Szarek - Teatr Nowy w Krakowie

8 lutego (najbliższa sobota) zapraszamy na spektakl "Macabra Dolorosa albo rewia DADA w 14 piosenkach z monologami". Specjalnie dla Państwa na hasło: "DADA" przygotowaliśmy promocję 2 bilety w cenie jednego tj. 40 zł!

Wyreżyserowany przez Pawła Szarka w Teatrze Nowym w Krakowie spektakl składa się z fragmentów Medei Eurypidesa, listów Magdy Goebbels oraz spraw słynnych dzieciobójczyń. Wiodącym dla całego przedstawienia tematem jest duchowy, moralny i cielesny upadek matki, nie tylko w jego symbolicznym, ale i jak najbardziej realnym wymiarze. Reżyser nie bez przyczyny zdecydował się na formę surrealistycznego show, przywodzącego na myśl rewie spod znaku DADA z pierwszej połowy XX wieku, którą wzbogacił typowymi dla niemieckiego kabaretu z tego okresu wstawkami. Dzięki temu opowiedziana przez niego historia przemocy nie przypomina wcale tanich gazetowych artykułów a obnaża przed widzami ideologiczne pułapki macierzyństwa, zastawione na kobiety przez patriarchalny system. Monologi oraz numery muzyczne brawurowo wykonuje Katarzyna Chlebny, na oczach widzów przeistaczając się w kolejne postaci i wyśpiewując przetłumaczone na język polski piosenki Nicka Cave'a, Marilyna Mansona czy kultowej kapeli The Tiger Lillies. (Bartosz Szydłowski, Dyrektor artystyczny Festiwalu Boska Komedia)

Uczestnik Międzynarodowych Festiwali Teatralnych Boska Komedia i Dialog / Marka Radia Kraków za najważniejsze wydarzenie kulturalne 2013 roku!

Spektakl z muzyką na żywo!

Informacja, bilety: 12 426 45 06, biuro.teatrnowy@gmail.com

(-)
Materiał Teatru
5 lutego 2014

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia