Dwa Dramatoria

Charles Bukowski i Janusz Rudnicki

W najbliższy weekend (11 i 13 października), w Teatrze Barakah dwa Dramatoria. W pierwszym nowa powieść Charlesa Bukowskiego w odcinkach, w kolejnym opowiadania Janusza Rudnickiego.

Dramatorium 11 października (piątek) o 19.00.

Charles Bukowski - "Hollywood" odc. 1

Ponoć Teatr BARAKAH jest jedynym teatrem w Polsce, w którym odbywają się czytania powieści w odcinkach. Zapraszamy na kolejne z nich. Charlesa Bukowskiego przedstawiać widzom Teatru BARAKAH nie trzeba, tak jak nie trzeba przedstawiać go polskim czytelnikom. Do popularności kalifornijskiego "kronikarza wódy", jak sam o sobie pisał, w dużej mierze przysłużył się film Barbeta Schroedera "Ćma barowa" na podstawie scenariusza Bukowskiego. O tym jak ten scenariusz i film powstawały, jacy szaleni ludzie mieli w tym udział, jak Bukowski z żoną Sarą wychylali kolejne drinki na planie i jak reżyser odpalając piłę łańcuchową szantażował producentów Bukowski napisał książkę, a aktorzy Teatru BARAKAH tę książkę przeczytają.

Pierwszy odcinek czytać będą: LidiaBogaczówna, Anna Piróg-Karaszkiewicz, Jan Mancewicz, Franciszek Muła, Kajetan Wolniewicz.

Wstęp: 5 zł.

Prosimy o rezerwację miejsc: mail: rezerwacje@teatrbarakah.com

tel.: (+48) 669 686 833 - codziennie od godz. 16:00 do godz. 20:00

Kolejne odcinki: 21 X, 30 X, 4 XI, 12 XI.

Dramatorium 13 października (niedziela) godzi. 20:00.

Janusz Rudnicki- opowiadania

Wulgaryzmy to maszty statku języka polskiego. Na nich dopiero rozpiąć można czyste, białe żagle mowy wysokiej.(...) właśnie ich zazdroszczą nam Czesi. Tego, ile przedrostków dodać można do tych dwóch czasowników wyrażających w zasadzie rytmiczny ruch biodrami. I za każdym razem znaczenie będzie inne("Gazeta Wyborcza")

Współczesny polski pisarz czy to było już na Dramatorium?

Janusz Rudnicki często pisze do Gazety Wyborczej, Twórczości (Listy z Hamburga) i wiele opowiadań napisał. Dzięki paru z nim macie Państwo 25 sierpnia szansę znaleźć się w świecie ulic małych miast, wzdłuż których czasem przebiegnie pies z kulawą nogą, czasem ktoś skomentuje rzeczywistość, czasem na nią zaklnie, a bohater z ironią, dystansem i lekkim znużeniem się przechadza, nad całością zaś unosi się zapach puszkowego piwa.

Czytać będą: Lidia Bogaczówna, Jan Mancewicz, Franciszek Muła.

Wstęp: 5 zł.

(-)
Materiał Teatru
9 października 2013

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia

Ballady i romanse
Gabriel Gietzky
Cóż może być bardziej romantycznego, ...