Dwa spektakle tworzące całość

"Skrzypce Rotszylda/ Gracze" - reż. Andrzej Chyra, Marek Weiss - Opera Bałtycka

Po raz ostatni w tym roku, 30 marca oraz 1-2 kwietnia, na scenie Opery Bałtyckiej będzie można zobaczyć obsypane nagrodami spektakle: "Skrzypce Rotszylda" w reżyserii Marka Weissa oraz "Gracze" w reżyserii Andrzeja Chyry.

A tak o tym niezwykłym projekcie mówi Marek Weiss: "W naszym projekcie wszystko się składa z dwóch połówek: żaden utwór nie został napisany przez jednego człowieka, mamy też dwa różne spektakle, które pozornie są od siebie niezależne, a tak naprawdę tworzą całość. W "Graczach" mamy wizję świata jako cynicznej gry, wizję świata bez wartości. Gra jest postawiona ponad wszystkim. Jest amoralna. W drugiej opowieści jest coś odwrotnego: mamy człowieka, który nagle odnajduje w chaosie i destrukcji, jaka go otacza, coś, co nadaje sens wszystkiemu. Zachwyca go wizja świata, w którym wszystko ma sens i porządek, że ktoś to pięknie wymyślił, a człowiek tego nie rozumie i tylko psuje".

W ramach Międzynarodowego Dnia Teatru nie tylko zaprosiliśmy naszych widzów za kulisy, ale również przygotowaliśmy pulę biletów na spektakle "Skrzypce Rotszylda / Gracze" w specjalnej promocyjnej cenie.

Jeszcze tylko dzisiaj (sobota, 29 marca) w kasie Opery można kupić bilety na spektakle "Skrzypce Rotszylda / Gracze" w specjalnej promocyjnej cenie - na hasło "Dzień Teatru" bilet na spektakle 1 i 2 kwietnia w cenie 25 zł lub w pakiecie dla dwóch osób: 25 zł + 1 zł.

Kasa czynna w piątek do godz. 19 i w sobotę w godzinach 14 -19.

(-)
Materiał Teatru
29 marca 2014

Książka tygodnia

Starożytny teatr i dramat w świetle pism scholiastów. Leksykon
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Katarzyna Chiżyńska, Jadwiga Czerwińska, Małgorzata Budzowska

Trailer tygodnia

Miłość do trzech pomar...
Zbigniew Głowacki