Dwa wyjątkowe spektakle

„Kobiety objaśniają mi świat" i „Wiedźmin. Turbolechitę" - Teatr Nowy Proxima

Po raz ostatni w tym sezonie Teatr Nowy Proxima zaprasza na dwa wyjątkowe spektakle – „Kobiety objaśniają mi świat" w reżyserii Iwony Kempy oraz „Wiedźmina. Turbolechitę" Ziemowita Szczerka w reżyserii Piotra Siekluckiego.

„Kobiety objaśniają mi świat" to spektakl, który powstał z inicjatywy kobiet i dla kobiet, w którym aktorki rozprawiają się ze stereotypami, mitami i tematami tabu. Nie tylko nie uciekają od trudnych tematów, ale nie boją się również obśmiania pewnych zachować, potrafią spojrzeć na siebie z dystansem i uśmiechem. Poza mocnymi tekstami na scenie wybrzmiewają też muzyczne klasyki, takie jak piosenki PJ Harvey, Patii Smith czy Niny Simone.

Z kolei Ziemowit Szczerek do życia powołał prawdziwego Turbolechitę, Dzidowłada z krwi i kości, kniazia kucającego na kurhanie, który nie tylko walczy o czystość rodzimego języka, ale i o narodową tożsamość. Rozprawia się z kompleksami, walczy z potworami, które napotyka w swojej podróży przez znane krainy i nieistniejące landy oraz przez historię. Tfu, dzieje.

„Kobiety objaśniają mi świat"
25 maja, godz. 19:15 oraz 26 maja, godz. 17:00

„Wiedźmin. Turbolechita"
31 maja, 1-2 czerwca, godz. 19:15

Bilety są dostępne na stronie: bilety.teatrnowy.com.pl

(-)
Materiał Teatru
24 maja 2019

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia

27. Międzynarodowy Fes...
Ewa Pilawska
Artysta w kryzysie 27. Festiwal Sztu...