Dwie Ciotki w Iwonie

III edycja Sceny Seniora w Tetrze Polskim

W najbliższy wtorek, 28 stycznia, o godz.19:00 Scena Kameralna Teatru Polskiego we Wrocławiu ponownie zamieni się w Scenę Seniora. Seniorzy, pod opieką naszych aktorów, przygotowali dwa minispektakle: Kot w butach Jana Brzechwy oraz Początek przygody z Iwoną, księżniczką Burgunda na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza.

Danuta Buszewska, grającą tytułowego Kota w butach mówi nam: - Scena Seniora to dla mnie strzał w dziesiątkę, możliwość oderwania się od szarej rzeczywistości. Rola tytułowego Kota bardzo mi odpowiada, kocham koty i rozumiem ich psychikę, łatwo mi się przez to wcielić w tę postać.

Wojciech Pruchniewicz, gra Dwie Ciotki w Iwonie: Scena Seniora jest dla mnie odskocznią od życia codziennego, ale też pogłębieniem warsztatu teatralnego. Teatrem zajmuję się od szkoły podstawowej, jestem też członkiem Teatru Zielona Latarnia, a tutaj uczę się nowych rzeczy, jednocześnie się dobrze bawiąc.

Scena Seniora to projekt edukacji teatralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu skierowany do seniorów. Prace odbywają się w czasie cotygodniowych spotkań, w dwóch grupach warsztatowych pod okiem profesjonalnych aktorów. Pierwotnie projekt realizowany był pod nazwą Senior Grand Prix. Pod koniec listopada 2018 roku Seniorzy zaprezentowali Fredralia na podstawie twórczości Aleksandra Fredry oraz fragmenty sztuki Tadeusza Różewicza Stara kobieta wysiaduje, a w czasie drugiej edycji pod koniec roku 2019 Kota w butach Jana Brzechwy oraz Początek przygody z Iwoną, księżniczką Burgunda na podstawie dramatu Witolda Gombrowicza.

III edycja Sceny Seniora (i nowe premiery) zaplanowana jest na wiosnę 2020 roku.

Jarosław Kuśmierski
Materiał Teatru
23 stycznia 2020

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia

WIELKIE GORĄCE SZYBKIE...
Zapowiedź reżysera.
W jaki sposób powstał wszechświat i c...