Dwie kobiety i mężczyzna

"Wzór na pole trójkąta" - reż. Jan Hussakowski - Nowy Teatr w Słupsku

Czy troje ludzi w jednym związku to za dużo? „Wzór na pole trójkąta" to opowieść z dystansem o trzech osobach, które pomimo społecznego tabu, decydują się wzajemnie się kochać i stworzyć trwały związek. Jednak trójkąt miłosny to przecież nie tylko seks.


Nasi bohaterowie pragną stworzyć przepełnioną miłością, oddolną strukturę pełną harmonii.Ta trójka – dwie kobiety i mężczyzna – marzy o samowystarczalnym, pełnym piękna układzie, który będzie się wzajemnie uzupełniał. Mimo napotykanych przeszkód, próbują sobie zapewnić życie, które w pełni ich satysfakcjonuje, stabilny związek, w którym każde z nich będzie czuło się szczęśliwe. Chcą się wspólnie cieszyć i wspierać. Płakać i przeżywać swoje życia. Aby zapewnić w tej relacji równowagę, tworzą własne świętości i kreują swój wewnętrzny dekalog.

Czy ich marzenia i pragnienia mają szansę się spełnić w świecie pełnym wpojonych w nas standardów i silnych wzorców społecznych? Związki poliamoryczne są przecież w naszym kraju nielegalne. W religii katolickiej uznawane są za grzech. Nie spełniają żadnych norm społecznych i większość ludzi ich nie akceptuje. W naszym spektaklu poczucie grzechu i moralność zderzają się z emocjami, uczuciami i intuicją. Chcemy podjąć z nimi artystyczną dyskusję. Na przykładzie związku trzech osób, ich relacji i współżycia chcemy – nie wprost! – zadawać pytania dotyczące naszej zbiorowości i jej obyczajów, norm, czy kodeksów.

Spektakl powstaje we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie w Warszawie i jest efektem realizowanych przez festiwal warsztatów teatralnych.

Produkcja spektaklu współfinansowana przez Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.Spektakl powstaje dzięki stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego przyznanym Janowi Hussakowskiemu.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego.

Premiera 27. 06. 2020 r. Mała Scena – Nowy Teatr w Słupsku / 05.07.2020 r. Festiwal Nowe Epifanie w Warszawie

Bilety: normalny 40 zł, ulgowy 35 zł, grupowy 30 zł
Kup bilet online: 

Najbliższe spektakle:https://iframe193.biletyna.pl/if/artist/a/17788
27.06.2020, godz. 19.00
28.06.2020, godz. 18.00

(-)
Materiał Nowego Teatru
9 czerwca 2020
Portrety
Jan Hussakowski

Książka tygodnia

Pomarli
Wydawnictwo Czarne
Waldemar Bawołek

Trailer tygodnia

" frameborder="0" allowfullscreen>
20. Festiwal Teatru Po...
Ewa Wiśniewska
Spotkanie laureatów Wielkiej Nagrody ...