Dwie kobiety, jeden mężczyzna oraz ich dylematy

"Jabłko" - reż. Tomasz Dutkiewicz - Agencja Impresaryjna

Impresariat Teatralny zaprasza w niedzielę do Teatru Współczesnego w Szczecinie na spektakl gościnny Jabłko". "Jabłko" to sztuka o miłości, zdradzie i umieraniu, opowiedziana niebanalnie, mądrze i poetycko.

Sztuka Verna Thiessena, współczesnego kanadyjskiego dramaturga, to Iove story 20 lat później. To prawda, bo tekst Vema Thiessena opowiada o tym samym, co powieść Ericha Segala - związku miłości i śmierci. Tu jednak relacje są odwrotne. Umieranie nie jest kulminacją wielkiej miłości, ale odrodzeniem uczucia.

Po piętnastu latach współżycia małżeństwo Lyn (Małgorzata Foremniak) i Andy'ego (Jan Jankowski) przeżywa kryzys. Mąż zaczyna zdradzać żonę ze spotkaną w parku studentką, Samanthą (Joanna Koroniewska). Wkrótce okazuje się, że Lyn zapada na nowotwór. Andy i jego kochanka opiekują się Lyn aż do jej śmierci. Kiedy następuje kres życia Lyn, Andy stwierdza, że była jego jedyną miłością i nie chce rozpocząć nowego życia z Samanthą.

Co, gdzie, za ile

Jabłko, 22 września, Teatr Współczesny, godz. 17,19.30, bilety 85 zł.

Mamy bilety

Mamy do rozdania podwójne zaproszenia. Osoby, które chcą je zdobyć, muszą podać tytuł filmu z udziałem Jana Jankowskiego. Odpowiedzi należy przesłać do 19 września do północy na numer 72466. W treści sms-a należy wpisać GS. BILETY (odpowiedź). Koszt sms-a to 2,46 zł z VAT. Po słowie bilety trzeba dać spację. Laureatów powiadomimy telefonicznie.

(mk)
Głos Szczeciński
19 września 2013

Książka tygodnia

Aurora 2023. Sztuki finałowe/final list
Miejski Dom Kultury i Teatr Polski w Bydgoszczy
pod redakcją Davita Gabuni, Julii Holewińskiej, Agnieszki Lubomiry Piotrowskiej

Trailer tygodnia