Dwie legendy gościnnie w Kwadracie

"Kallas" - reż. Dariusz Taraszkiewicz - Teatr Kamienica

9, 10 i 11 listopada to jedyna okazja, żeby zobaczyć w Teatrze KWADRAT gościnny spektakl wg dramatu Marcina Szczygielskiego „Kallas”.

„Kallas, czyli spotkanie dwóch legend..."
Życiorysy Violetty Villas i Kaliny Jędrusik to temat na niejedną książkę, film czy sztukę. Dzięki Marcinowi Szczygielskiemu obie artystki spotkały się na deskach teatru...
- Dla mnie Violetta Villas i Kalina Jędrusik to zawsze były dwie strony tego samego medalu. Pochodziły wprawdzie z zupełnie innych wszechświatów, ale sporo je łączyło. Przede wszystkim gigantyczny talent. Obie nie zostały również do końca zaakceptowane przez środowisko artystyczne i w podobny sposób manipulowały swą seksualnością, czyniąc z niej swój atut – mówił w Jedynce Marcin Szczygielski, pisarz i autor sztuki Kallas.

Autorem sztuki jest dziennikarz i grafik Marcin Szczygielski, jednak pomysłodawczynią  - Ewa Kasprzyk. Jak sama aktorka wspomina, pomysł ...zrodził się na pogrzebie Violetty Villas. Już w Bellissimie byłam zrobiona na jej wzór. Przedstawienie to popis jej kunsztu aktorskiego. Wzruszająca, zabawna i szczera opowieść z brawurową drugoplanową rolą Beaty Kawki jako Matki Boskiej oraz znakomitą kreacją Hanny Kochańskiej.

Spektakl opowiada o sześciu spotkaniach Violetty Villas i Kaliny Jędrusik. – To fikcja inspirowana prawdziwymi wydarzeniami oraz postaciami obu artystek. Pięć spośród tych spotkań rzeczywiście miało miejsce: na koncertach, na planie filmu Dzięcioł Jerzego Gruzy, podczas tournee po USA z Podwieczorkiem przy mikrofonie, w studiu telewizyjnym oraz małym domu kultury pod Warszawą – wymieniał gość Muzycznej Jedynki.

(-)
Materiał Teatru
5 listopada 2012

Książka tygodnia

Ale musicale! Złote stulecie 1918-2018
Wydawnictwo Marginesy
Daniel Wyszogrodzki

Trailer tygodnia