Dwie premiery w GTM

Gliwicki Teatr Muzyczny

We wrześniu, Gliwicki Teatr Muzyczny zaprasza na dwie premiery. 13 września musical "Miłość czyni cuda" a 20 września "I have the dream" - taneczny show do muzyki zespołu ABBA.

MIŁOŚĆ CZYNI CUDA

musical w 2 aktach

Tradycja żydowska wyrażona współczesnym tańcem, muzyką i śpiewem. Musical "Miłość czyni cuda" w dowcipny i żywiołowy sposób opowiada dzieje żydowskiego środowiska w małym polskim miasteczku. Co ma decydować o skojarzeniu dwojga ludzi na całe życie? Miłość czy swat? Przedstawienie skrzy się humorem, nie brak w nim również wątków lirycznych i głębszych emocji, poprzez które prowadzi widzów piękna muzyka. Akcja rozgrywa się na początku XX wieku w kurorcie Ciechocinek oraz miasteczku Brody. Spektakl wystawiony w magicznych przestrzeniach Teatru Victoria z pewnością nabierze dodatkowych walorów artystycznych.

BILETY: od 15 do 60 zł

I HAVE A DREAM

taneczny show do muzyki zespołu ABBA

W ateńskim lesie może zdarzyć się wszystko, nawet wizyta Anni-Frid, Benny'ego, Björna i Agnethy, znanych lepiej jako ABBA! Wystarczy odrobina magii, w której specjalizuje się Puk, szekspirowski duszek i jednocześnie DJ naszego tanecznego show.

Tytułowy "Dream" to nic innego jak "Sen nocy letniej", w którym losy dwóch par kochanków - Hermii zakochanej w Lizandrze oraz Heleny darzącej miłością Demetriusza, zakochanego, niestety, w Hermii - pod działaniem miłosnego czaru Puka komplikują się na tyle, by wyzwolić niebezpieczne siły drzemiące pod powierzchnią pozornie niewinnego lasu. Las ten jest domeną elfów - ich króla Oberona oraz królowej Tytanii - ale zabłąkują się do niego również ateńscy rzemieślnicy, pod wodzą sympatycznego Spodka przygotowujący przedstawienie teatralne. Wiele wysiłków czeka Puka i Oberona, by sen nie zamienił się w koszmar i by nad ranem zakochane pary przebudziły się we właściwych konfiguracjach.

W tanecznym show "I Have a Dream" szekspirowska historia opowiedziana zostanie za pomocą muzyki legendarnej szwedzkiej grupy ABBA. Ze sceny zabrzmią takie jej przeboje, jak "Mamma Mia", "Take a Chance on Me", "Honey, Honey", "Thank You for the Music" czy tytułowy "I Have a Dream". Autorami choreografii spektaklu oraz jego reżyserami są szwedzcy artyści Roger Lybeck, choreograf czołowych teatrów musicalowych i operowych Sztokholmu, Malmö i Göteborga (m.in. "A Chorus Line", "Hair", "Evita", "Miss Saigon"), oraz Jan ström, reżyser oraz choreograf takich musicalowych przebojów jak "Avenue Q" czy "Rent", dyrektor artystyczny szwedzkiego zespołu Modern Jazz Dance Ensemble, mający również na koncie m.in. choreografię konkursów Eurowizji.

Dynamiczna choreografia, wielkie światowe przeboje, szekspirowska magia oraz niezapomniany klimat muzyki lat siedemdziesiątych Jak widać, tak wymarzona konfiguracja zdarza się nie tylko w snach, ale również na deskach Gliwickiego Teatru Muzycznego!

BILETY: od 15 do 60 zł

(-)
Materiał Teatru
28 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Sześć opowieści o tym, jak godnie przeżyć życie
Agencja Dramatu i Teatru "Adit"
Tomasz Kaczorowski

Trailer tygodnia