Dworski finał

15. Festiwal Tańców Dworskich "Cracovia Danza"

Dopiero co występem francuskich tancerzy w spektaklu "Concordances" zaczynat się w zeszły weekend 15. Festiwal Tańców Dworskich "Cracovia Danza", a już wielkimi krokami zbliża się finał.

W sobotę i niedzielę (2 i 3 sierpnia) od godz. 11 zespoły uczestniczące w festiwalu zaprezentują się na Dziedzińcu Arkadowym Zamku Królewskiego na Wawelu oraz w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka (oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie).

Podczas tego weekendu na Zamku Królewskim na Wawelu zobaczymy dwa przedstawienia.

Najpierw, 2 sierpnia o godz. 20 widzowie zetkną się z premierową galą "Mariaż muzyki i tańca" w międzynarodowej obsadzie. Na scenie pojawią się m.in. Alaknanda Bose z zespołem, Marie-Claire Bar le Corre, Veronique Daniels, Barbara Segal, Ana Yepes, Robin Joly oraz Romana Agnel i Balet Dworski "Cracovia Danza".

3 sierpnia, także o godz. 20, odbędzie się premierowy spektakl "Ballet de la Musique" w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej "In-trada" oraz Baletu Dworskiego "Cracovia Danza". Jak zapowiada Romana Agnel, szefowa festiwalu, na scenie pojawią się tańczące instrumenty. Spektakle to odwołanie do tegorocznego hasła imprezy- tematem jest "Muzyka a taniec dworski".

Szczegóły programu festiwalu można znaleźć na stronie www.cracoviadanza.pl.

Sobota-niedziela, 2-3 sierpnia, Kraków

(ŁUG)
Dziennik Polski
1 sierpnia 2014

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia