Dymna z Szymborską w Salonie Poezji

Teatr Muzyczny w Poznaniu

Sama inicjatorka spotkań z poezją będzie gościem Krakowskiego Salonu Poezji w Teatrze Muzycznym. W trakcie 14. spotkania (22 listopada) Anna Dymna zaprezentuje poezję Wisławy Szymborskiej.

Zapraszamy na Krakowski Salon Poezji Anny Dymnej w sobotę 22.11 o godzinie 12.00, bilety za jedyne 7 PLN dostępne w kasie i na stronie www Teatru.

W sezonie 2014/2015 Salon Poezji w Poznaniu nawiązał ciekawą współpracę: opiekę merytoryczną nad Salonem objął prezes Oddziału Towarzystwa Literackiego im. A. Mickiewicza w Poznaniu, prof. dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.

Profesor Ratajczak tak opisuje wiersze Wisławy Szymborskiej: "jej tomików nie trzeba bowiem czytać "od deski do deski", nie pasuje do nich namaszczona powaga, [...] słowa każą z nieoczywistej perspektywy spojrzeć na siebie i świat. [...] Choć kilka liryków Szymborskiej cytowanych jest szczególnie często, to jednak nie tworzą one niepodważalnego kanonu. Warto więc na własne ryzyko wybierać kartki z szuflady Szymborskiej, warto przekonać się, co wyszperała Anna Dymna".

BILETY W CENIE 7 PLN

(-)
Materiał Teatru
15 listopada 2014

Książka tygodnia

Janusz Warmiński i jego Teatr Ateneum
Teatr Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie - Wydawnictwo
Aneta Kielak-Dudzik

Trailer tygodnia