Dżentelmeni z ławeczki

"Smak Mamrota" - reż. Wojciech Adamczyk - Teatr Capitol w Warszawie

"Smak Mamrota" to prawdziwa gratka dla miłośników zabawnego serialu "Ranczo". Epizod z życia Pietrka, Solejuka, Hadziuka i Pani Dyrektor obejrzeć będzie można na scenie Opery Nova. Ruszyła sprzedaż biletów na listopadowy spektakl

Za zakłócanie porządku publicznego na mocy wyroku sądu 24-godzinnego nasi bohaterowie zostają skazani na 20 godzin pracy społecznej na rzecz szkoły. Dyrektorka placówki, do której trafiają następnego ranka, jest początkowo nastawiona sceptycznie do tego pomysłu. Po chwili uświadamia sobie jednak, że być może jest to niepowtarzalna okazja, aby uświadomić dzieciom zgubne skutki nałogu. A im gorzej prezentują się wczorajsi bohaterowie, tym lepszą będą dla dziatwy przestrogą!

Widownia jest w tym spektaklu klasą, a widzowie - uczniami. Pietrek, Hadziuk i Solejuk trafiają po kolei na poszczególne lekcje w tej klasie. I tak na przykład na lekcji języka polskiego zastanawiają się wspólnie nad zależnością jakości trunków wypijanych przez wieszczów i ich wpływem na wartość dzieła poety. Bo to, że poeta nie mógł tworzyć swoich dzieł bez tzw. "wspomagania", pozostaje dla nich poza wszelką wątpliwością!

Na lekcji historii udowadniają, że jest ona nauką niezwykle pożyteczną! Istotne dla nich jest np. wyciąganie wniosków ze zdarzeń, które miały w ich życiu miejsce. Taki Solejuk, na przykład, przed kilkoma laty po pijaku spadł z ławki i złamał rękę. Ale zapamiętał tę lekcję i wyciągnął z niej wniosek - od tamtej pory pijąc zawsze siada na środku ławki, a nie na jej brzegu! Historia ważna rzecz!

Spektakl wyreżyserował Wojciech Adamczyk, a muzykę skomponował Krzesimir Dębski. Na scenie wystąpią Piotr Pręgowski, Sylwester Maciejewski, Bogdan Kalus oraz Ewa Kuryło. Spektakl zobaczymy na scenie Opery Nova (ul. Focha 5) 23 listopada. Bilety na "Smak Mamrota" kosztują 60 i 70 zł. Można je nabyć w kasie ON oraz na stronie internetowej www.eBilet.pl

Michalina Łubecka
Gazeta Wyborcza w Bydgoszczy
14 października 2009

Książka tygodnia

Tajemnicze dziecko
Wydawnictwo Media Rodzina
E.T.A. Hoffmann (Ernst Theodor Amadeus Hoffmann)

Trailer tygodnia

Malta Festival Poznań ...
Michał Merczyński
Dziś ogłaszamy kolejne wydarzenia, kt...