Dzieci do teatru!

otwarcie Teatru Małego Widza w Warszawie

W dniach 10 -12 czerwca rozpoczyna swoją działalność pierwszy w Polsce repertuarowy teatr dla dzieci od 1-4 lat i jednocześnie pierwszy tak kameralny teatr dla dzieci 4-8 lat

Pomysłodawczynią i założycielką Teatru Małego Widza jest Agnieszka Czekierda, Prezes Fundacji Teatru Małego Widza, aktorka i reżyserka w Teatrze Konsekwentnym. Swoje przedstawienia Teatr Małego Widza będzie prezentować na Scenie Dziecka w zabytkowych, odnowionych piwnicach Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej ul. Jezuicka 4 (wejście od strony tarasu widokowego na Wisłę), w samym sercu Starego Miasta. Warto również dodać, że scena jest miejscem zupełnie nowym, oddanym do użytku w styczniu tego roku. Dbamy o kameralną atmosferę – widownia pomieści najwięcej 50 osób.

Specjalnie na otwarcie teatru przygotowane zostały aż dwie premiery! Pierwszą z nich jest spektakl dla dzieci od 1-4 lat -„Rozplatanie tęczy”- będzie go można zobaczyć 12 czerwca 2011 o godzinie 9:00 i 10:30. Starsze dzieci z pewnością zachwyci druga propozycja teatru – spektakl „Sklep Magika Mechanika” inspirowany „Baśnią o stalowym jeżu” Jana Brzechwy, którego pokazy premierowe będzie można zobaczyć już 11 czerwca o godzinie 14:00 i 17:00.

Zaplanowano bogaty program towarzyszący uroczystości otwarcia - przez 3 dni odbywać się będą pokazy premierowe spektakli, będzie można obejrzeć wystawę poświęconą filozofii tworzenia teatru dla najmłodszych, porozmawiać z twórcami Teatru Małego Widza i zwiedzić miejsce, które jest absolutnie urocze i z pewnością spodoba się dzieciom. Obok spektakli odbywać się będą wykłady z serii  "Jak mądrze kochać swoje dziecko" oraz w ramach cyklu "Teatr Małego Widza lubi czytać książki" czytanie literatury dziecięcej przez zaprzyjaźnionych aktorów.

Dominika Lenart
Materiały Teatru
4 czerwca 2011

Książka tygodnia

Wpadnij, to pogadamy...
Wydawnictwo Universitas
Krzysztof Orzechowski, Łukasz Maciejewski

Trailer tygodnia

Roxana Songs
Krystian Lada
Lada wybrał na miejsce nagrania „Roxa...