Dzieci potrafią

Spektakl na koniec wakacji

Teatr Tańca i Ruchu Rozbark już po raz trzeci zorganizował dla najmłodszych artystyczne półkolonie. Przez tydzień w murach dawnej cechowni powstawał dziecięcy spektakl, który można było obejrzeć w miniony piątek.


Postanowiliśmy, że półkolonie będą miały formę warsztatów artystycznych prowadzonych przez profesjonalnych artystów i pomysł -jak się okazało - wypalił, bowiem zgłosiło się do nas 27 kandydatów na młodych aktorów. Dzieci - jak się okazuje - są obdarzone wrodzonym talentem, a im młodsze, tym bardziej jest on widoczny - mówi Anna Wróblowska.

Zajęcia warsztatowe trwały przez cały tydzień w trzygodzinnych blokach. Dla ułatwienia stworzono dwie grupy dzieci: w wieku od 6 do 9 lat i od 10 do 14. Pierwsza część miała charakter wokalno aktorski, druga tańca współczesnego, natomiast trzecia dotyczyła szeroko pojmowanej nauki scenografii.

Chociaż dzieci ćwiczyły oddzielnie, prowadząca warsztaty

Agnieszka Rąj-Kubat, aktorka z teatru w Będzinie, postanowiła zorganizować wspólny podsumowujący wszystko spektakl. Stworzyła w tym celu własną choreografię i scenografię. Cykl spotkań odbywał się w siedzibie rozbarskiej placówki, która dysponuje kilkoma pomieszczeniami studyjnymi. - Taka forma zagospodarowania wolnego czasu dzieciom sprawdza się u nas. Nie chcieliśmy organizować typowych półkolonii, tym bardziej iż jesteśmy placówką o profilu artystycznym i aż prosi się o to, aby kreować u nas na każdym kroku małych artystów. Dowodem tego jest zresztą efekt końcowy w postaci spektaklu. Teraz ogłaszamy przerwę w tego typu zajęciach, jednak już zimą zorganizujemy podobne warsztaty - tłumaczy Karolina Staneczek z działu promocji rozbarskiego teatru.

S.
Życie Bytomskie
31 sierpnia 2018
Wątki
Lato 2018

Książka tygodnia

Trening fizyczny aktora. Od działań indywidualnych do zespołu
Wydawnictwo Biblioteki PWSFTviT
Rodowicz Tomasz, Jabłońska Małgorzata, Toneva Elina

Trailer tygodnia