Dziecięca premiera

Wielki spektakl w Teatrze Wielkim

Takiego wydarzenia jeszcze w Poznaniu nie było. Na scenie Teatru Wielkiego wystąpi ponad 100-osobowy zespół tancerzy, akrobatów, śpiewaczka operowa. Gwiazdami będą Delfina i Bartek wspaniały duet akrobatyczny, zwycięzcy 5 edycji programu „Mam Talent“.

W środę, 26 czerwca w Teatrze Wielkim odbędzie się premiera niecodziennego widowiska artystycznego. Przedstawienie baletowo-akrobatyczno-operowe zostało przygotowane przez uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.
Dzieci i młodzież w wieku od 6 do 25 lat zabiorą widzów w wędrówkę po świecie w poszukiwaniu szczęścia. Niesamowite krainy, sytuacje i zdarzenia, jak na czarowną baśń przystało.
- Każdy może stać się Askarianem czerpiąc inspirację z tego, co otacza: drzew, ptaków, kolorów, niezwykłych kształtów. Poddając się wyobraźni każdy może w każdym miejscu trafić na Eden, jak Askarian – mówi Anna Niedźwiedź, pomysłodawczyni i reżyser spektaklu.
W poszukiwaniach pomagają im też dorośli jak choćby Tomasz Rodak, pedagog, akrobata szczudlarz i sopranistka - Renata Dobkowska.
Widowisko przygotowywane było przez cały rok. Mali artyści uczyli się nie tylko choreografii, ale także np. wykonywania profesjonalnego makijażu. Niesamowite kostiumy, scenografia Sławomira Wrembela, dynamiczna i bardzo różnorodna choreografia i ewolucje wykonywane w powietrzu – to duże przeżycie dla dzieci i dorosłych.
- "Askarian" łączy w sobie różne dziedziny sztuki – mówi Anna Niedźwiedź. - Jest przeznaczony dla każdego widza, który kocha sztukę, ale też baśnie i ich niesamowity kolorowy świat. Nie jest to jednak ani spektakl baletowy, ani akrobatyczny. Nie jest to też opera... To jest po prostu „Askarian".
„Askarian" to widowisko artystyczne kończące rok w Szkole Baletowej Anny Niedźwiedź, ale też jest spektaklem zwiastującym otwarcie dwóch kolejnych szkół - Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu i Artystyczno-Akrobatycznej, które od września rozpoczną działalność.
Spektakle „Askariana" można będzie zobaczyć 26 czerwca godz. 11:00 i 18:00, 27 czerwca godz. 13:00 i 19:00.

(-)
Materiał Organizatora
26 czerwca 2013

Książka tygodnia

Monty Python. Autobiografia według Monty Pythona
Czwarta Strona - Wydawnictwo Poznańskie Sp. z o.o.
Monty Python

Trailer tygodnia