Dzieciństwo utracone?

"Mojo Mickybo" - reż. Adam Biernacki - Fundacja Scena Współczesna Warszawa

"Mojo Mickybo", reż. Adam Biernacki, wyk. Janusz Brodacki, Arkadiusz Smoleński, Stara Prochoffnia Scena Współczesna, ul. Boleść 2, bilety: 30 zł, rezerwacje tel. 22 635 89 64, premiera: sobota (5.12.), godz. 19.15, spektakle: piątek (4.12.), godz. 18, niedziela (6.12.), godz. 19.15

Butch Cassidy i Sundance Kid, trzepak, piłka i guma balonowa, ale też zamieszki, przemoc i śmierć. To świat Mojo i Mickybo - chłopców dorastających w latach 70. w Belfaście. 

Do czasów dzieciństwa wracają jako dorośli przy okazji nieoczekiwanego i niechcianego spotkania. Znów będą musieli przeżyć i przemyśleć tamte dni, chwile radosne, ale i dramatyczne, bo jak w przypadku większości mieszkańców Irlandii Północnej ich życie splata się z konfliktem religijno-politycznym. 

Mieszkający w Belfaście Owen McCafferty większość swoich sztuk osadza w realiach tego miasta. Znakomite wykorzystanie żywego języka mieszkańców i bystra obserwacja sytuacji politycznej spowodowały, że w ciągu jednego sezonu został doceniony w Londynie. 

Nagrodzono go The John Whiting Award (dla nowego tekstu dramatycznego), Evening Standard Charles Wintour Award (dla nowego dramaturga) oraz Meyer-Whitworth Award (dla najlepszej sztuki). "Mojo Mickybo" to jedna z jego najpopularniejszych sztuk, którą w Polsce w 2006 roku z sukcesem wystawił w szczecińskim Teatrze Krypta Wiktor Rubin.

Ar
Rzeczpospolita
5 grudnia 2009

Książka tygodnia

Stanisława Walasiewicz. Medaliści
Wydawnictwo Bosz
Redakcja: Marzena Jaworska

Trailer tygodnia