"Dziedziniec tańca"

w Bytomiu będą tańczyć przez 12 godzin

PWST w Krakowie Wydział Teatru Tańca w Bytomiu zaprasza na 12 godzinne przedstawienie improwizowane w wykonaniu studentów i wykładowców uczelni. 26 kwietnia 2013 r. Wydział Teatru Tańca w Bytomiu będzie tańczył na dziedzińcu nieprzerwanie 12 godzin.

Zapraszamy mieszkańców Bytomia i Śląska do wspólnego tańczenia i przy okazji świętowania nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Tańca (29.04). My świętujemy kilka dni wcześniej. Wpadnijcie na dziedziniec przy ul. Piłsudskiego 24a w Bytomiu.

Na zakończenie wieczoru zapraszamy na spektakl "Kocham tylko i wyłącznie całym sercem nie-rozłącznie Magdalenę" na godz. 19.00.

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony w 1982 r. przez Międzynarodowy Instytut Teatralny. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges'a Noverre'a.

Autorem tegorocznego przesłania do świata tańca jest tajwański choreograf LIN Hwai-min (założyciel i dyrektor artystyczny teatru tańca Cloud Gate z Tajwanu), który mówi m.in., że taniec jest metaforą życia, dzieje się w momencie tańczenia łącząc ludzi w przeżywaniu i teraźniejszości. Taniec jest oddechem, stąd jest żywy i obecny. Choreograf namawia do tego, aby wyłączyć telewizory, komputery i przyjść potańczyć z ludźmi przekazując sobie energię, fale impulsów. Celebruj życie tańcem, bo taniec odzwierciedla życie (Lin Hwai-min).

PWST WTT jako jedyna uczelnia w Polsce oferuje szeroki wachlarz wiedzy w zakresie sztuki tańca, łącząc ideę tańczenia z teatralizacją tańca.

Chcemy, aby dzień 26 kwietnia był również naszym świętem. Zatańczymy więc spontanicznie na naszym Dziedzińcu - Dziedzińcu Tańca.

organizator: PWST WTT, samorząd studentów PWST WTT

pomysłodawca: Anna Piotrowska (wykładowca)

wykonawcy: studenci i wykładowcy PWST WTT oraz wszyscy chętni mieszkańcy Śląska

(-)
Materiał Organizatora
18 kwietnia 2013

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...