Dzień bez traumy w Teatrze Kamienica

Zima w mieście w Warszawie

18 stycznia w Teatrze Kamienica odbędzie się "Dzień bez traumy". W myśl zasady "ucząc-bawić" setka dzieci z Warszawy i okolicznych miejscowości na Mazowszu, obejrzy spektakl, a także weźmie udział w warsztatach aktorskich, scenicznych oraz plastycznych. Sponsorem akcji jest firma BRE UBEZPIECZNIA

O godzinie 10:00 najmłodsi obejrzą spektakl Trzy świnki i wilk. Jest to zabawna, uwspółcześniona wersja prastarej historii o losach rodzeństwa – trzech świnek o bardzo różnych charakterach, które nieustannie się kłócą. Bohaterami bajki są: Bank - pracowity ale skąpy, rozpoetyzowana i bałaganiarska Pink oraz Pak, która jest łakomczuchem i bez przerwy coś podjada. Ciągłe niesnaski głównych bohaterów wykorzystuje wilk, który snuje plany porwania świnek. Czy trzem świnkom uda się odzyskać wolność i pokonać wilka? Jak potoczą się losy niesfornego rodzeństwa? Zobaczycie.

Po spektaklu, dla dzieci zostały zaplanowane warsztaty aktorskie, sceniczne oraz plastyczne, podczas których będą mogły przyjrzeć się zabawie ze światłem, dźwiękiem, zapoznają się z technikami malarskimi. Będą także mogły poczuć się jak prawdziwi aktorzy, występując na scenie i biorąc udział w scenkach rodzajowych.

Po warsztatach uczestnicy „Dnia bez traumy” otrzymają paczki ze słodyczami i materiałami plastycznymi.

Sponsorem akcji jest firma BRE UBEZPIECZENIA specjalizująca się w budowaniu innowacyjnych programów bancassurance dla sektora finansowego. Wykorzystując silne strony naszych partnerów, tworzą nowoczesne rozwiązania, umożliwiające Klientom zakup szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych w prosty i przejrzysty sposób, zarówno w modelu tradycyjnym (placówki partnera) jak i za pośrednictwem zdalnych kanałów obsługi (model direct).

Monika Dziekan
Materiały Teatru
14 stycznia 2012

Książka tygodnia

Carroll, Baum, Barrie. (Mito)biografie i (mikro)historie
Wydawnictwo Universitas
Maciej Skowera

Trailer tygodnia

14. Międzynarodowy Fes...
14 Międzynarodowy Festiwal Teatrów La...