Dzień człowieka w krzywym zwierciadle

"Amatorologia" - Fair Play Crew - Teatr Dramatyczny w Białymstoku

Fenomenalni tancerze z grupy Fair Play Crew wracają na deski Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Tym razem będzie ich można podziwiać w autorskim spektaklu "Amatorolgia". Premiera w najbliższą dzisiaj, 12 kwietnia o godz. 20.00.

Fair Play Crew to grupa, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Przez kilkanaście lat działalności jej członkowie grupy udowodnili, że są świetnymi tancerzami i performerami. Fair Play Crew to dziś marka sama w sobie, kojarzona przede wszystkim z tańcem na najwyższym poziomie, sukcesem i profesjonalizmem. Członkami FPC są Cezary "Kruk" Krukowski, Wojciech "Blacha" Blaszko, Karol Niecikowski, Rafał "Roo" Kamiński, Błażej "Bzyga" Górski oraz Marcin Rogalski.

Dzięki swojemu talentowi i determinacji panowie mają dziś na koncie realizację prestiżowych projektów teatralnych i medialnych. Są zdobywcami wielu nagród za całokształt twórczości artystycznej. Założyli znaną w całej Polsce szkołę tańca Fair Play Dance Studio, z której wywodzi się najwięcej finalistów programu TVN "You Can Dance". Fair Play Crew przyczyniło się do rozwoju tańca nie tylko w Białymstoku, ale także w całym kraju, rozsławiając przy tym swoje miasto, do tego stopnia, że Białystok został okrzyknięty "polską stolicą tańca".

Grupa FPC to nie tylko tancerze i choreografowie, to także producenci spektakli teatralnych i musicali. Organizatorzy Fair Play Dance Camp - Worldwide Dance Event i Fair Play Dance Up Winter School. Grupa, w myśl idei "Fair Play" wielokrotnie pokazała swą wrażliwość na ludzkie losy, wspierając akcje charytatywne m.in. DKMS - Wspólnie Przeciw Białaczce i Bieg po nowe życie.

Po "Morosophusie", "Metropolish" oraz gościnnym udziale w spektaklu "Momo" przyszedł czas na realizację kolejnego projektu na dużej scenie Teatru Dramatycznego. "Amatorologia" to ich najnowszy i najbardziej zwariowany projekt. Odpowiedzą w nim na nietypowe pytania dnia codziennego. Ich najnowsza produkcja to teatr ciała pełen zabawnych i wieloznacznych metafor. Jak sami zapewniają, po obejrzeniu "Amatorologii" już nic nie będzie takie, jak dawniej.

Sześciu genialnych performerów: Niecik, Roofi, Marcin, Bzyga, Kruk i Blacha porwą publiczność w szaloną przygodę, aby zbadać nieodkryte obszary ludzkiego umysłu. W krzywym zwierciadle ukażą jeden dzień z życia współczesnego człowieka, gdzie z pozoru zdawałoby się nieistotne chwile oraz konflikty międzyludzkie staną się kanwą do snucia groteskowej opowieści. Proste, codzienne historie w odlotowej interpretacji FPC nie pozostawią widzów obojętnymi. Rozbawią do łez, wzruszą, skłonią do refleksji, zaś lekkość dowcipu w parze z oryginalną choreografią i jej mistrzowskim wykonaniem.

moż
Materiał Teatru
12 kwietnia 2014

Książka tygodnia

Ze szczytów Alp…Dramat i teatr szwajcarski w XX i XXI wieku
Wydawnictwo Uniwerystetu Łódzkiego
Karolina Sidowska, Monika Wąsik

Trailer tygodnia

Kto ukradł jutro?
Olga Ptak
Dlaczego wydałam tę książkę? Bo do ...