Dzień dobry po wakacyjnej przerwie!

„Czwartki Dorosłego Widza" - Teatr Tęcza w Słupsku

30 sierpnia zagramy "Osobliwe zdarzenie", rozpoczynając tym samym cykl „Czwartki Dorosłego Widza". Pragniemy przybliżyć słupskiej widowni różnorodność i bogactwo szeroko rozumianego teatru animacji... lalki... formy..., dlatego raz w miesiącu, w pierwszy lub drugi czwartkowy wieczór, prezentować będziemy spektakle dla dorosłych i młodzieży.

"Osobliwe zdarzenie" To komedia sytuacyjna, pełna intryg, nieporozumień i zwrotów akcji. Historia miłości dwojga głównych bohaterów przebiega równolegle do miłości ich służących, jednocześnie jest utrudniona przez ich skłóconych ojców. Jak każda klasyczna komedia, także i ta nieuchronnie zmierza do...

To największa od lat produkcja Tęczy. Teatr Pozyskał na nią 50 tys. złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Premiera odbyła się 23 czerwca 2018 roku.
30 sierpnia, godz: 19.00, Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich, wstęp wolny

Nowy rok szkolny i cykl teatralnych sobót w nowym sezonie otwieramy 1 września tytułem "Pippi Pończoszanka"

Wśród przezabawnych przygód Pippi Pończoszanki, jedna opowiada o tym, jak dziewczynka wybiera się do szkoły! Co z tego wyniknie? Czy rudowłosy urwis nauczy się czegoś na lekcjach? A może to my widzowie zastanowimy się nad wyjątkowością dziecięcych charakterów?

Każde dziecko, które przyjdzie 1 września na przedstawienie, otrzyma plan lekcji, który będzie mogło dołączyć do swojej szkolnej wyprawki. Nie każdy ma jednak szanse na skompletowanie wszystkich przyborów szkolnych. Razem z Pippi i organizacją Każde Dobre Serce postanowiliśmy poprosić Was o zeszyty, kredki, plecaczki, farby, bloki, wycinanki lub jakiekolwiek akcesoria szkolne, których macie w nadmiarze, a którymi chcielibyście się podzielić z dzieciakami, których na to nie stać.

Pippi Pończoszanka w reż. Jacka Popławskiego

Historia piegowatej dziewczynki, z rudymi warkoczami, kolorowymi pończochami i za dużymi butami, na pozór tylko wydaje się prosta. Pod osłoną dowcipu i lekkości opowiada o tęsknotach za własnym miejscem, za ludźmi i akceptacją.

Linki do wydarzenia na fb:
https://www.facebook.com/events/315483552534226/
https://www.facebook.com/events/2154568278118112/

Spektakl dla widzów od lat pięciu.
rezerwacje - tel. 59 842 87 94
1 września, godz: 11.00, PTL Tęcza ul. Waryńskiego 2, bilety 15 i 18 zł

(-)
Materiał Teatru
25 sierpnia 2018

Książka tygodnia

Bauhaus - nauczanie/nowy człowiek
Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
red. Małgorzata Leyko

Trailer tygodnia

WIELKIE GORĄCE SZYBKIE...
Zapowiedź reżysera.
W jaki sposób powstał wszechświat i c...